Спеціальні потреби

Кількість загиблих американців в Іраку сягнула чотирьох тисяч


Від початку війни в Іраку п’ять років тому загинуло чотири тисячі американських військовослужбовців. Експерти припускають, що ця сумна статистика не залишиться поза увагою політиків і американських виборців, які закликають до закінчення іракської кампанії, і зокрема у рік президентських виборів.

Останні втрати американці зазнали у неділю, коли четверо військовослужбовців загинули від вибуху придорожньої міни у Багдаді. Того ж дня бойовики обстріляли мінометним і ракетним вогнем так звану Зелену зону, де під посиленою охороною знаходяться іракський уряд, посольства, іноземні представництва і військовий персонал США.

Насильство в Іраку останнім часом справді зменшилося. Частково завдяки поповненню американських сил, ініційоване генералом Петреусом, частково завдяки проголошенню перемир’я шиїтськими радикалами, як також налагодженню стосунків із сунітами.

Не дивлячись на тимчасовий успіх в іракській кампанії, війна не користується популярністю у США. Однак Адміністрація США наразі не збирається міняти взятого курсу. У п’яту річницю іракської кампанії Президент Буш заявив, що виведення американських сил обернеться хаосом для Іраку:

“Якщо ми дозволимо ворогу перемогти в Іраку, насильство, що зменшилося, посилиться, і в Іраку настане хаос”.

Більше про ситуацію в Іраку стане відомо у квітні, коли у Конгресі звітуватимуться генерал Петреус і посол Раян Крокер.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG