Спеціальні потреби

Сiверодонецьк-2 -- що кажуть соцiологiчнi данi


Чверть населення України підтримує Сіверодонецьк-2. Це засвідчили дані опитувань, проведених Київським міжнародним інститутом соціології та Фондом “Демократичні ініціативи”. За даними обох досліджень, з’їзд депутатів усіх рівнів у Сіверодонецьку вітає 24% опитаних, переважно мешканців Криму та Донбасу. При цьому більшість українських громадян висловилася проти проведення з’їзду. Відповідаючи на запитання про його мету, лише 15% респондентів сказали про “захист прав російськомовного населення” і ще 5% – про “захист прав місцевого самоврядування”. Решта опитаних головною метою Сіверодонецька-2 називають гуртування опозиції в боротьбі за владу, намагання підвищити власну популярність та спробу дестабілізувати ситуацію в суспільстві. За даними “Демініціатив” 52% опитаних вважають ідею проведення з’їзду “спекуляцією політиків”.

Водночас цікаво, що абсолютна більшість українців байдужі до події. Лише 7% опитаних відповіли, що їх прямо чи опосередковано стосується проведення з’їзду.
Серед небайдужих – громадянська партія ПОРА. Сьогодні її лідер Владислав Каськів заявив про намір партії взяти участь у з’їзді в Сіверодонецьку. Народний депутат повідомив, що хоче приєднатись до дискусії, представивши на з’їзді протилежну позицію. У листі до лідера регіоналів Віктора Януковича головний порист запевнив, що приїде з миром, а не задля ескалації протистояння.

Інші небайдужі вирушили в Сіверодонецьк на акцію протесту. Близько двох тисяч учасників Громадського віче, до якого входять, зокрема, УНА-УНСО, партія Просвіта, Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, пікетуватимуть форум. Як заявив речник “Віча” Михайло Ратушний, пікети мають стати противагою “з’їздові сепаратистів”. За його словами, не можна допустити “нового Косова, нового зазіхання на територіальну цілісність України”.

Свої побоювання щодо можливих сепаратистських проявів висловила і Служба безпеки України. Напередодні СБУ попередила, що організатори другого зібрання в Сіверодонецьку, за аналогією зі з’їздом 2004-го року, мають намір використати захід для розпалювання сепаратизму.

Водночас організатори Сіверодонецька-2 це заперечують. “Тема федералізму обговорюватись не буде”, – запевняють речники Партії регіонів, яка виступила головним спонсором з’їзду.

Як анонсували регіонали, на форумі планують обговорити п’ять тем. Ітиметься про порушення прав російськомовних громадян, права місцевого самоврядування, фальсифікацію історичного минулого України, а також про позаблоковий статус України та ставлення до НАТО.

У так званому другому Всеукраїнському з’їзді депутатів усіх рівнів, що відбудеться 1 березня в Льодовому палаці Сіверодонецька, анонсована участь понад чотирьох тисяч делегатів, переважно зі східних областей України.

Нагадаємо: Перший з’їзд у Сіверодонецьку, що відбувся у листопаді 2004-го року, в розпал Помаранчевої революції, увійшов до новітньої української історії як “з’їзд сепаратистів”. Його “візитною карткою” стали слова, проголошені з трибуни харківським мером, нині покійним Євгеном Кушнарьовим: “Від Харкова до Києва – 480 кілометрів, а до кордону з Росією – 40!”

Учасники тодішнього з’їзду, підтримуючи кандидата в президенти Віктора Януковича, ініціювали перехід до федеративного устрою України, у зв’язку з чим СБУ та Генпрокуратура порушели кримінальні справи за фактом зазіхань на територіальну цілісність держави. Пізніше справи було закрито, і за сепаратистські заклики в Сіверодонецьку ніхто не поніс покарання.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG