Спеціальні потреби

США постачатимуть ядерне паливо українським АС


Вже за три роки українські атомні станції зможуть отримувати паливо із Сполучених Штатів. Президент Ющенко доручив Кабінету Міністрів вже до кінця року підписати відповідні контракти із американською компанією “Вестінгхауз”. За рекомендаціями РНБО, урядовці хочуть зробити це з метою диверсифікації поставок ядерного палива на українські станції. Адже нині воно постачається виключно із Російської Федерації. На американському паливі працюватимуть принаймні три реактори. Воно вже пройшло випробування на одній із українських станцій. Цей проект фінансував уряд Сполучених Штатів. В майбутньому паливо постачатиметься за комерційними контрактами.

Тим часом інша американська компанія – “Голтек інтернешнл” зробила черговий крок, нобхідний для спорудження в Україні сховища відпрацьваного ядерного палива. Вона передала передпроектну документацію Держкомітету ядерного регулювання. У ньому пояснюються принципи збереження небезпечних матеріалів. Таке сховище буде споруджено на проммайданчику Чорнобильської атомної станції.

Компанія “Голтек інтернешнл” стала переможцем тендеру, оголошеного українським урядом. Минулого року з нею підписали контракт вартістю майже 200 млн доларів. Згідно з угодою, спорудження сховища триватиме 4,5 роки. Експерти поки що не можуть сказати, чи зможе “Голтек інтернешнл” використовувати споруди, зведені іншою компанією, якій україснький уряд доручив аналогічний проект, від якого згодом вімовилися.

Сховище признечене для збереження відпрацьованих тепловидільних збірок та додаткових поглиначів, які накопичилися під час роботи ЧАЕС. Вчені прогнозують, що в майбутньому ці матеріали можна буде використовувати повторно як джерело енергії.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG