Спеціальні потреби

США готуються збити розвідувальний супутник


З висоти 250 тисяч метрів американський розвідувальний супутник дедалі стрімкіше наближається до Землі, несучи на собі бак, заповнений токсичним та вибухонебезпечним пальним – гідразином. У середу військово-морські сили США спробують збити супутник ракетою з корабля у Тихому океані, як тільки супутник увійде у верхні шари атмосфери.

Зробити це буде не легко, бо сателіт розміром з міні-автобус рухається із швидкість у понад 25 тисяч кілометрів на годину, що у 24 рази перевищує швидкість звуку. І значно перевищує швидкість ракети, яка його має збити. Тому швидше за все не ракета зіб’є сателіт, а сателіт напореться на ракету.
Уся операція від моменту запуску ракети до ліквідації супутника триватиме, як розраховують військові, чотири хвилини. Утім коштуватимуть ці хвилини чимало. За підрахунками, проект обійдеться Пентагону у 40 мільйонів доларів. І це не враховуючи вартості самого розвідувального супутника.

Урядова служба США вже застерегла пілотів, щоб ті оминали повітряний простір в районі Гавайських островів. Триступінчасту ракету запустять о 16:30 за Гринвічем. Супутник уразить лише носова частина ракети, яку ще називають снарядом. Успіх залежатиме від точності його попадання у ціль. Снаряд вагою менше 20 кілограмів та розміром з телевізор не буде начинений вибухівкою. Утім фахівці військово-морських сил США вважають, що ударна сила буде достатньо великою для того, щоб сателіт розколовся на шматки. Кінетична енергія супутника, досягнута за рахунок його надзвичайно високої швидкості, у буквальному сенсі рознесе супутник.

Утім навіть за повного успіху, уламки сателіта все одно впадуть на Землю, і ніхто не може передбачити, куди саме. Федеральне агентство США з надзвичайних ситуацій вже вдалося до превентивних заходів, інструктуючи урядовців у найбільш вірогідних районах падіння як реагувати на падіння уламків. Вони також попереджають про небезпеку отруєння гідразином. Втім можна спати спокійно, – кажуть дослідники. Вірогідність того, що уламки впадуть саме на вас – одна з двох мільярдів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG