Спеціальні потреби

Військові навчання в Україні можуть не відбутися


Через блокування Верховної Ради під загрозою зриву виявилося декілька міжнародних військових навчань, які українські військові планували провести цього року. Парламент досі не дав дозволу на їх проведення на українській території. Без нього можуть не відбутися спільні маневри за участю підрозділів з Російської Федерації та Сполучених Штатів.

Тривогу підняв голова парламентського комітету з нацбезпеки, колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. Він каже, що Рада досі не отримала з РНБО законопроекту про допуск на територію країни іноземних підрозділів. Без ухвалення такого документа парламентом міжнародні військові навчання можуть взагалі не відбутися.

До розгляду у Раді законопроект мають ухвалити президент і РНБО. Однак, досі цього не зробили, каже депутат. І додає – в першу чергу можуть постраждати українсько-російські навчання, адже їх планують провести вже у квітні.

Тим часом військові, яким схоже не звикати до подібних ситуацій, на відміну від політиків готуються до навчань за графіком. Щойно завершили планування тактичних навчань НАТО Сі-Бриз. Вони відбудуться на півдні країни – орієнтовно на Одещині та Криму. Їх кістяк складатимуть українські та американські військові.

Цьогоріч учасники навчань відпрацьовуватмуть техніку надводної та підводної розвідки, спільні дії з контролью за судноплавством, відбиття несподіваних нападів з моря та повітря. Крім того заплановані вертолітні тренування, навчальні пошуково-рятувальні операції.

Минулого року проти навчань протестували представники лівих і проросійських партій. А в 2006-му їх взагалі довелося скасувати через відсутність дозволу парламенту.

XS
SM
MD
LG