Спеціальні потреби

Заява Тимошенко каналу 'Євроньюз' була жартом


Пропозиція Тимошенко Партії регіонів наробила галасу в Україні. Заяву назвали найсенсаційнішою з усіх, зроблених прем’єркою в Брюсселі. І хоч цей фрагмент інтерв’ю для європейського каналу “Євроньюз” навіть не пішов в ефір, реґіонали поспішили підтвердити: до переговорів готові.

“Ми готові до якнайширшого порозуміння”, – мовиться у заяві, яку розповсюдила у четвер прес-служба біло-блакитних. При цьому зміну в риториці глави уряду опозиціонери пояснюють “критичністю ситуації, що складається в так званій коаліції демократичних сил”. Як вони пишуть, “парламентська більшість виявилась недієздатною”, а відтак “настала і її (Тимошенко) черга порушувати тему широкої коаліції”.

Підтверджуючи свою відкритість до діалогу, Партія регіонів водночас наголосила, що відкидає мову ультиматумів. Вимоги Тимошенко щодо детінізації економіки реґіонали назвали деклараціями; по-справжньому ж, твердять вони, з тіньовою економікою боровся Віктор Янукович, і поборов би, якби йому дали працювати.

У своїй заяві Партія регіонів висловила також, як було сказано, “великий сумнів у щирості Тимошенко, коли вона говорить про відкритість влади перед опозицією”. Очільниці уряду дорікнули тим, що не пустила представників опозиції на засідання Кабміну 30 січня.

Та хоч би як там було, “враховуючи, що йдеться про життєві інтереси українського народу”, Партія реґіонів готова сідати за стіл переговорів, - підкреслюється в заяві.

Цей документ, що з’явився на сайті Партії регіонів у четвер вранці, вдень уже безслідно зник. Юлія Тимошенко остудила запал опонентів до єднання. Коментуючи сьогодні заяву реґіоналів про готовність вести переговори щодо створення спільної коаліції, прем’єрка відрізала: вона не має такого наміру. Її слова неправильно зрозуміли, прийнявши бажане за дійсне, – сказала Тимошенко журналістам. Вона підкреслила, що вірить у єдність нині існуючої демократичної коаліції, а переговори з Партією регіонів згодна вести виключно у форматі “влада – опозиція”.

Своєю чергою, прес-секретар прем’єра Марина Сорока пояснила, що відповідь Тимошенко репортерові “Євроньюз” були жартом. Адже зрозуміло, мовляв, що виставлені умови Партія регіонів не здатна виконати.

А тим часом, як зауважують експерти, “в кожному жарті є доля правди”. Відомий політолог Олександр Дергачов, що представляє Академію наук України, не вірить у можливість створення коаліції між Партією регіонів і БЮТ. І все-таки “жартівлива” пропозиція зроблена неспроста, – каже Дергачов:

“Тут я не бачу в жодному випадку такої ідеї – створення коаліції Партії регіонів і БЮТ. Але я не виключаю, що для Тимошенко важливо, щоб в Секретаріаті президента пам’ятали про таку гіпотетичну можливість”.

А між тим соратники по коаліції, як виглядає, не розуміють “жартів” Юлії Тимошенко. Блок “Наша Україна – Народна самооборона” зажадає від прем’єрки пояснень. Про це заявив голова політради НУ-НС В’ячеслав Кириленко. Як повідомляє прес-служба блоку, заяву Тимошенко каналові “Євроньюз” розглянуть на засіданні ради коаліції п’ятого лютого.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG