Спеціальні потреби

Ющенко закликав Раду вiдмовитися вiд канiкул


Президент України сьогодні написав листа до голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, в якому закликав депутатів працювати всі найблищі тижні для того, аби реалiзувати програму демократичних сил.

Приводом для листування стали плани депутатів відпочити пiд час зимових канiкул. Відповідно до регламенту роботи Ради, українські парламентарі мають як літні, так і зимові канікули, які переважно бувають у другій половині січня, та у першій половині лютого. Втiм Ющенко вважає, що відпочивати депутатам після довготривалої перерви влітку та більшої половини осені, а також після різдвяних свят – просто аморально.

Загалом українські депутати мають доволі комфортний графік. Сесійних тижнів на місяць традиціно два, але працюють народні обранці з вівторка до п`ятниці, робочий день починається о 10 ранку і завершується в шостій, але між цим дві з половиною години перерви. Влітку депутатські канікули тривають півтора місяці, взимку 2-3 тижні. Більша частина робочих днів - це робота в комітетах та фракціях, якою обтяжують себе далеко не всі народні обранці.
Президент звернув на це увагу і пропонує депутатам змінити свої плани принаймні на найближчі місяці.

«В нинішніх умовах влада не може дозволити собі ані найкоротшого тайм-ауту. Депутатами стають не для того, щоб після двох-трьох голосувань брати перерву. Відмовою від цих зимових канікул Верховна Рада засвідчить нову мотивацію і якість своєї роботи», – зазначив у своєму листi Ющенко. Він вважає, що нова сесія повинна початися не в лютому, а 22-го січня, за тиждень після того, як закриється перша. На найближче сесійне засідання депутати зберуться 15-го січня, однак 18 вже мають намір розпрощатися на канікули.

Ющенко також каже, що хотів найближчим часом звернутися до депутатів та народу, аби окреслити власне бачення першочрегових кроків нової влади.

Поки що реакції на таке звернення президента ні від Арсенія Яценюка, ні від інших депутаті немає, однак зважаючи на те, що більшість в Раді помарнчева, виглядає на те, що депутати таки обійдуться цього року без канікул. Схоже, це подобається далеко не всім, однак публічно ніхто про своє небажання відмовлятися від планованих канікул теж заявити ще не наважився.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG