Спеціальні потреби

Вкладникам Ощадбанку будуть повертати грошi


Український уряд розпочинає масштабні виплати заощаджень вкладникам колишнього радянського Ощадбанку. Повернення коштів обіцяють протягом трьох днів з часу внесення в реєстр. Урядовці запевняють, що виплати не призведуть до зростання цін в країні. Втім, експерти попереджають, що значний приток готівки спровокує черговий виток інфляції.

Відсьогодні в Україні почали формувати реєстр постраждалих вкладників Ощадбанку Радянського Союзу. Це - перший етап для повернення втрачених в цій установі заощаджень, каже міністр фінансів Віктор Пинзеник. Втім, безпосередньо виплат довго чекати не доведеться, запевняє він. Вже за три дні після внесення до реєстру люди отримуватимуть гроші.

В Ощадбанку вже почала працювати «гаряча» телефонна лінія для допомоги постраждалим. Процедуру обіцяють зробити максимльно простою. Вимагатимуть мінімум документів – паспорт, ідентифіканційний код і ощадкнижку. Гроші готівкою до 1000 гривень повертатимуть або на поточний або на депозитний рахунок вкладника. Решту боргів видаватимуть в безготівковій формі – ними, наприклад, можна буде розрахуватися за комунальні послуги. Однак механізм остаточно не розроблений.

Виплата за два роки усіх втрачених в радянському Ощадбанку грошей – одна із передвиборчих обіцянок Блоку Юлії Тимошенко. Втім експерти досі не з`ясували, яка ж загальна сума цього боргу. За деякими оцінками вона сягає 130 мільярдів гривень. Проте вже після виборів представники БЮТ називали чи не втричі меншу суму. Однак і заплановані на цей рік в бюджеті суми можуть виявитися тягарем для економіки. Економісти поперджають про ризик подальшого зростання цін.

Тим часом Держкомітет статистики оприлюднив дані про минулорічнну інфляцію. Вона виявилася рекордно високою за останні роки – майже 17 відсотків. Прем`єр-міністр – Юлія Тимошенко на одному з перших цьогорічних засідань уряду піддала критиці економічну політику свого попередника. Мовляв, його прорахунки призвели до безпрецедентного зростання цін. Пані Тимошенко дала доручення економічному блоку свого уряду розробити програму приборкання інфляції. Втім зробити це буде нелегко, попереджають експерти. Адже вже ухвалений бюджет крім виплат боргів радянського Ощадбанку передбачає значне підвищення інших виплат населенню.

XS
SM
MD
LG