Спеціальні потреби

Саакашвiлi – ймовірний переможець виборiв у Грузії


Хоч офіційнi результати ще не оголошено, попереднiй пiдрахунок голосiв вказає, що Михаїл Саакашвiлi перемiг на дострокових президентських виборах у Грузії, набравши приблизно 52% голосiв виборцiв. Опозицiя планує оскаржити результати в судi.

Наявний результат виборiв вже привiтала низка країн. Загалом балотування позитивно оцiнили i захiднi спостерігачі, якi стежили за виборами, хоч деякi з них також висловили певні застереження щодо повного дотримання демократичних процедур i стандартiв.

Так, наприклад, координатор від Організації з питань безпеки та спiвробiтництва в Європi – американський конгресмен Елсi Гейстинґс з одного боку назвав вибори тріумфальним кроком демократії, з другого наголосив i на наявностi звинувачень влади у залякуванні i пiдкупу виборцiв, використанні адмiнресурсу та ЗМI на користь Саакашвiлi.

Спостерiгачi також зафiксували глибокий розкол i взаємну недовiру всередині грузинського суспільства, закликаючи обидві сторони визнати вибори як легітимні, а уряд – внести вiдповiднi корективи у виборчий процес ще до недалеких парламентських виборiв в країнi.

Прихильники найближчого супереника Саакашвiлi - Левана Ґачечiладзе - опротестовують наявнi результати вуличними протестами в Тбiлiсi i обiцяюють оскаржити їх в судi. Ґачечiладзе, за попередніми даними, набрав 25% голосiв.

Згiдно з результатами екзит-полiв, Саакашвiлi набрав 54%, Ґачечiладзе – 28%.

Сам Ґачечiладзе не погоджується з висновками спостерiгачiв. В інтерв`ю Голосу Америки вiн зазначив, що вони лише сприяють подiлу Грузії на два полюси.

«Спостерiгачi зараз фактично займаються створенням двох полюсiв. На одному стоїть Саакашвiлi, а на другому – решта Грузії. I це недобре для грузинської демократії. Це дозволить Саакашвiлi продовжити свою автортарну модель правління i, хто зна, може ми i скоро матимемо диктатора», -- сказав Ґачечiладзе.

Саакашвiлi скликав достроковi президентські вибори як вiдповiдь на анти-урядовi протести, якi спалахнули у Грузії наприкiнцi листопада минулого року.

XS
SM
MD
LG