Спеціальні потреби

‘Єдина Росiя’ перемогла, але не без критики


Згідно з попередніми даними, в результатi парламентських виборів у Росії, до Державної Думи проходять чотири партії, з тим що «Єдина Росія», прихильна президенту Володимиру Путiну, ймовірно здобуде 315 із 450 місць. Дві російські опозиційні партії кажуть, що вони планують оскаржити результати голосування. Чеснiсть виборiв сумнiву піддали також дві європейські структури.

Згідно із попереднiми даними, що базованi на пiдрахунку 98% бюлетенiв, партія «Єдина Росія» здобула 64% голосів. Семи-відсотковий прохідний бар’єр до нижньої палати росiйського парламенту подолали також дві інші про-кремлівські партії -- «Ліберально-демократична» та «Справедлива Росія».

Голова Центральної виборчої комісії Росії Володимир Чуров сказав, що офіційні результати парламентських виборів оголосять через кілька днів. Однак вiн зазначив, що вони навряд чи багато вiдрiзнятимуться від попередніх результатiв.

Лідери комуністів, які набрали понад 11% голосів, і «Союз Правих Сил», який, за всіма ознаками, не подолає прохiдний бар`єр, планують оскаржити результати в судовому порядку.

Протягом останніх мiсяцiв представники опозиції звинувачували Кремль у створеннi неправедливих умов на користь «Єдиної Росiї». Вони твердять, що опозицію позбавлено доступу до мас-медіа і, що загони сил спеціального призначення розганяли їхні мітинги та арештовували їхніх лідерів.

Звинувачення опозиції підтримала Парламентська Асамблея Органiзацiї з питань безпеки i спiвробiтництва в Європi. На прес-конференції у Москві голова асамблеї Йоран Ленмаркер серед іншого заявив:

«Поєднання державних структур з політичними партiями є перевищенням владних повноважень та явним порушенням мiжнародних зобов`язань та стандартів. Іншим моментом треба назвати те, що ЗМI виявили сильну прихильність президенту та правлячiй “Єдинiй Росії”».

Вибори пiддав критицi також голова делегації від Парламентської Асамблеї Ради Європи Люк ван ден Бранде. Вiн сказав, що хоч волевиявлення виборцiв не було обмежене, зафiксовано інші порушення кодексу Ради:

«Iснує дуже чітке зобов`язання, якого влада, i перш за все президент, повиннi дотримуватися – а саме, що вони повиннi займати нейтральні позиції, коли йдеться про участь партiй у виборах, висвітлення виборiв ЗМI та фінансування партiй».

Путiн, хоч вiн не є членом «Єдиної Росії», очолював її виборчий список. Вiн також неодноразово виступав на партiйних зiбраннях та мiтингах. Втiм, критику iнозменцiв вiн вiдкинув, заявивши, що легітимність парламенту без сумнівів збільшилася в результаті виборів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG