Спеціальні потреби

Будинки з привидами – частина історії американської столиці


Що то за місто без історій про будинки з привидами! Не обійшли вони і американської столиці. Розташований у центрі Вашингтона та визнаний пам’яткою старовини “Восьмигранний будинок”, за твердженням старожилів, одне з найбільш містичних місць у Вашингтоні. Одна з історій оповідає про першого власника будинку Джона Тейло та двох його доньок:

Легенда розповідає про запеклу суперечку, яка закінчилася трагічною смертю його дочки. Вона впала з третього поверху крізь проріз спіральних сходів. Розповідають, що через кілька років подібна ж доля спіткала іншу доньку господаря. А потім група з 12 людей, які ночували у будинку у 1888-му році, неначе чула, як із порожньої кімнати на другому поверсі тричі пролунав жіночий стогін.

Керолин Крауч з турбюро “Прогулянки Вашингтоном” організовує екскурсії легендарними місцями. Вона каже, що ця історія – вигадана, а переповідають її тому, що сам будинок і його господарі були добре відомі вашингтонцям:

“Отак і народжуються історії про родовитих господарів та їхні помешкання, хоча жодна з них фактично не має під собою історичної підстави”.

А в декількох кварталах від “восьмигранника” розташована ще одна історична пам’ятка – Будинок Стівена Декатура, в якому також ніби-то живуть привиди. Сам Декатур був американським військовим моряком, учасником війни 1812-го року. Його, смертельно пораненого у дуелі з командором Джеймсом Барроном, перевезли до його власного будинку, де він відтак і помер. Відтоді деякі люди казали, що бачили привид Декатура у вікнах другого та першого поверхів.

Хоча директор музею Синсія Малінік і не вірить у привидів, вона визнає, що особисто чула однієї ночі, як хтось відкривав і закривав шухляди. Хоча й знала, що в будинку вже нікого не було:

“Признаюся, коли я почула, що хтось риється у шухлядах, то сама собі сказала: час іти додому”.

XS
SM
MD
LG