Спеціальні потреби

Міністерство праці: Стан економіки США поліпшується


Згідно з новим урядовим звітом, американська економіка сьогодні в кращому стані, ніж деякі експерти сподівались. У звіті, виданому вчора Міністерством праці, говориться, що у вересні було створено 110 тисяч нових місць праці. Президент Буш заявив, що ці дані свідчать про міць економіки США.

Стан американської економіки, за всіма ознаками, поліпшується. Президент Буш висловив задоволення з приводу пожвавлення ринку праці. Крім стрімкого зросту у вересні, показники липня та серпня також вагомі – 118 тисяч нових робочих місць:

“За даними статистики це означає, що 49 місяців поспіль створювалися нові місця праці. Це найдовший в історії країни період безперервного зросту ринку праці”.

Після опублікування звіту, на фондових біржах зріс курс акцій. Утім попри деякі позитивні моменти, американська економіка все ще не видужала повністю, вважають деякої експерти, серед яких керівник Інвестиційного фонду Петрик Д’Анджело:

“На мою думку, зростові цін на фондовому ринку в цю пору сприяє спад курсу долара. Люди усвідомлюють, що криза на ринку житла продовжуватиметься, і що в наслідок цього Федеральне резервне управління знову зменшить відсоткові ставки”.

Інші експерти зазначають, що у звіті Міністерства праці за серпень первісно говорилось про втрату чотирьох тисяч місць праці, що було однією з причин зниження Центральним банком процентної ставки на піввідсотка. Найновіша інформація має усунути занепокоєння станом економіки і можливо переконає Центральний банк більше не зменшувати відсоткової ставки.

Хоч зниження валютного курсу американського долара робить деякі імпортовані товари дорожчими, воно водночас сприяє створенню нових місць праці, даючи американським компаніям деяку перевагу над іноземними конкурентами. Представник інвестиційного банку “Ґолдман Сакс” Роберт Гормац зазначає:

“У цю пору слабкий долар є на користь американської промисловості і допоможе нам уникнути економічного спаду”.

У звіті Міністерства праці також говориться, що середня зарплатня зросла на 4% порівняно з минулим роком. Президент Буш закликає Конгрес не підвищувати податків, щоб сприяти дальшому зростові економіки.

XS
SM
MD
LG