Спеціальні потреби

Гарвардська бізнес-школа – ключ до успішної кар’єри (ВІДЕО)


Чи замислювалися Ви над тим, в яких університетах навчаються ті, хто потім стає керівниками великих корпорацій, власниками потужних приватних фірм чи лідерами держав та громадських організацій? Де треба вчитися, щоб стати директором?

У Сполучених Штатах вже більше ста років діють спеціальні вищі навчальні заклади – бізнес-школи, які готують майбутніх лідерів суспільства та бізнесу. Однією із них є Гарвардська бізнес-школа, заснована 1908-го року, яка є практично ровесницею бізнес-освіти. Цей напрямок навчання був створений, щоб готувати спеціалістів, здатних очолювати приватні та державні структури і управляти процесами та людьми. Такі фахівці отримували диплом магістра бізнес-адміністрування, коротко МБА і їх одразу запрошували на керівні посади у різних організаціях.

Професор гарвардської бізнес-школи Раві Абделал зазначає: “Це професійна освіта, як медицина чи право, але фокусується на практиці менеджменту в організаціях”.

У 1925-му році гарвардські професори запровадили унікальний метод навчання – метод ситуацій. Професор каже, що відтоді усе навчання в бізнес-школі побудоване на тому, що студенти аналізують та вирішують реальні ситуації у різних сферах бізнесу, які базуються на реальних даних:

“Цей метод дає студентам практичне розуміння того, як діяли керівники інших організацій в конкретних ситуаціях .Тож студент-випускник уже знайомий з багатьма можливими проблемами, які виникають у бізнесі”.

Гарвард полює за найбільш талановитою молоддю, тими, хто потім своїми успіхами підніматиме престиж школи. Середній вік студента близько 30-ти років, і він крім сильних академічних здібностей повинен мати чотири-п’ять років досвіду роботи.

Професор Раві Абделал: “Ми намагаємося відібрати тих людей, які мають потенціал бути лідерами, які можуть впливати на навколишній світ і які вже займали провідні ролі в різних організаціях”.

Навчання у бізнес-школі надзвичайно престижно у США. Для молодих спеціалістів це означає стрімкий кар’єрний ріст і дорогу на найвищі щаблі суспільства. Плата за два роки навчання у Гарварді становить майже 90 тисяч доларів, але така ціна не лякає претендентів. За статистикою, майже кожен випускник Гарвардської бізнес-школи отримує нову пропозицію на роботу одразу після закінчення школи, а середня зарплата випускника у перший же рік роботи становить 105 тисяч доларів на рік.

Раві Абделал каже: “Студенти самі вирішують як будувати свою кар’єру і в якій компанії. Все від започаткування власного бізнесу до роботи у найбільшій корпорації світу – у їхньому виборі. Їх обмежує хіба що власна уява при виборі кар’єри після МБА”.

Випускниками Гарвардської бізнес-школи у різні роки були: теперішній Президент США Джордж Буш, мер Нью-Йорка – медіа магнат Майкл Блумберґ, Голова правління корпорації Е-Бей Маргарет Уітман і ще багато інших відомих у всьому світі людей. Традиційно, Гарвард готує спеціалістів, здатних керувати компаніями будь-якого профілю. Професор каже, що серед його випускників є і українці:

“У нас вчилися студенти з України. За вісім років свого викладання тут я мав вісім чи дев’ять українських студентів. Більшість з них знайшли роботу у Європі, дехто в Америці. Я не знаю чи хтось з них повернувся в Україну, але всі вони планували колись працювати в Україні і зробити свій внесок в розвиток її економіки”.

Насамкінець професор Абделал поділився таємницею, що він у даний момент розробляє навчальну ситуація для студентів про експортну стратегію “Газпрому” на прикладі його відносин з Україною. Тож незабаром студенти Гарвардської бізнес-школи самі спробують розв’язати цю проблему, а ми зможемо порівняти їхні пропозиції з тим, як з цим завданням впорались українські урядовці.

XS
SM
MD
LG