Спеціальні потреби

Журналісти вимагають позбавити Потебенька нагороди


Позбавити екс-генпрокурора Михайла Потебенька державної нагороди та покарати його за саботаж у розслідуванні справи Ґонґадзе. З такою вимогою до Президента України звернулася міжнародна журналістська спільнота. Журналістські організації оприлюднили звіт, у якому констатують відсутність прогресу у справі загиблого журналіста.

Через сім років після загибелі Георгія Ґонґадзе організатори та замовники вбивства не знайдені. Відсутність прогресу у розслідуванні справи констатували у своєму черговому звіті міжнародні журналістські організації. При цьому, якщо у попередніх звітах ішлося про брак політичної волі в українського керівництва, то тепер висновок жорсткіший – свідома протидія встановленню істини. Навмисне гальмування слідства журналісти вбачають у постійній зміні слідчих груп та обурюються нагородою, виданою Михайлові Потебеньку. Позбавити одіозного екс-генпрокурора ордена Ярослава Мудрого та покарати його за саботаж у розслідуванні справи Ґонґадзе закликав представник Міжнародної федерації журналістів Саймон Пірані:

“Провал розслідування означав порушення людських прав Георгія та його родини. Але цьогоріч український президент нагородив людину, що очолювала це розслідування. Від імені міжнародної журналістської спільноти ми рекомендуємо в нашому звіті українському президентові та уряду позбавити Потебенька цієї нагороди і просити Генпрокуратуру розслідувати проведення справи Ґонґадзе при Потебеньку”.

У своєму звіті журналісти закликають порушити кримінальні справи проти усіх, хто перешкоджав слідству та знищував документальні докази. Вони вимагають також від Генеральної прокуратури оприлюднити стратегію слідчих дій щодо встановлення замовників і організаторів вбивства. Серед інших вимог міжнародної журналістської спільноти – надання Генпрокуратурою публічних роз’яснень стосовно планів залучити до процесу Миколу Мельниченка, як головного свідка.

Надати суду докази, якщо такі в нього є, закликала екс-майора СБУ вдова загиблого журналіста Мирослава Ґонґадзе:

“Експерти Ради Європи та ФБР дали згоду провести експертизу плівок, тепер справа за Миколою Мельниченком”.

А тим часом Мельниченко знову з’явився в Україні. Прооперований в одній з німецьких клінік, учора ввечері він прилетів на батьківщину і одразу ж з літака пересів у карету швидкої допомоги. Мельниченко, який у липні переніс в Україні інсульт, нині, за словами його адвоката, почувається краще. Як кандидат від Партії вільних демократів він готується взяти участь у виборах і, як завжди, обіцяє зробити нові сенсаційні заяви.

XS
SM
MD
LG