Спеціальні потреби

У Сиднеї відбулася зустріч Президентів США та Росії


У Сиднеї, де має розпочатися самміт країн Азійсько-Тихоокеанського Регіону з питаннь економічної співпраці, відбулося ряд двосторонніх зустрічей.

Серед питань, що їх обговорили на своїй приватній зустрічі Президент США Джордж Буш і російський Президент Володимир Путін – план розміщення у Європі елементів протиракетної оборонної системи, ядерна програма Ірану, кліматичні зміни, вступ Росії до Світової Організації Торгівлі.

Президент Буш схарактеризував ці розмови як щирі і конструктивні. Москва рішуче виступає проти американського плану розгорнути протиракетну радарну систему в Чеській Республіці і зенітні ракети в Польщі. Здійснення цього плану – твердить Росія – призведе до нових перегонів озброєнь і змусить її перенаправити свої ракети.

Путін запропонував натомість, щоб Росія і Сполучені Штати спільно користувались орендованою в Азербайджані радарною установкою, а ракети розгорнули на морі або в такій країні як Туреччина.

Стоячи поруч з Бушем, Президент Путін сказав: “Обидва керівники погодились, щоб експерти обох сторін продовжили обговорювати це питання і відвідали Азербайджан”.

Цієї заяви Путіна Президент Буш не коментував.

Російський президент також мав зустріч у п’ятницю з Прем’єр-міністром Австралії Джоном Говардом. Обидва лідери підписали угоду про продаж Росії австралійського урану. Угода передбачає, що Росія не перепродаватиме цього урану, ані не використовуватиме його у військових цілях. Хоч її критики й кажуть, що угода може полегшити придбання урану такими країнами як Іран.

Володимир Путін заявив, що Росія планує побудувати 30 нових атомних електростанцій протягом наступних 20 років і потребуватиме австралійський уран для здійснення цього задуму.

Під час обіду Президент Буш зустрівся з керівниками членів Асоціації країн Південно-східної Азії (АСЕАН) і використав цю нагоду для зміцнення дипломатичних зв’язків:

“Я запросив лідерів АСЕАН відвідати Техас, коли їм буде зручно. Я з нетерпінням чекаю нагоди прийняти вас там і сподіваюся продовжувати наші конструктивні розмови про демократію, боротьбу з терором, поширення торгівлі, боротьбу з пташиним грипом та про кліматичні зміни”.

Також відбулася зустріч Президента Китаю Ху Цзиньтао і Президента Південної Кореї Ро Му Хен, які домовились, що їхні країни розпочнуть двосторонній діалог у питанні мирної угоди на корейському півострові і питанні встановлення багатостороннього режиму безпеки в Північно-східній Азії.

До складу АСЕАН входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, Бірма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам. Сполучені Штати не є членом об’єднання.

Надійшли повідомлення і про сутички в Сіднеї. Деякі із приблизно тисячі демонстрантів, які зібралися на масовий мітинг у міському парку, почали насуватись на поліцейський кордон, імовірно шукаючи захисту від несподіваного зливного дощу. Поліцейські, які стояли пліч-о-пліч перед готелем “Шератон”, відштовхували будь-кого, хто до них наближався.

Сьогоднішня демонстрація була найбільшим з кількох цьоготижневих протестів. Повідомляють, що запроваджені з цього приводу на саміті країн азійсько-тихоокеанського регіону заходи безпеки – наймасштабніші за всю історію Австралії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG