Спеціальні потреби

З’явилася монета на честь Президента Джефферсона


Обличчя одного з ‘‘батьків-засновників’’ нації незабаром дивитиметься на американців з їхніх гаманців. Монетний двір Сполучених Штатів оголосив про випуск нової монети на честь американського Президента Томаса Джефферсона, який допоміг молодій нації боротися за свободу.

Нещодавно меморіал Томаса Джефферсона, що у Вашингтоні, користувався неабиякою популярністю серед туристів. Не зважаючи на спеку, люди стояли у довжелезній черзі, щоб бути одними з перших, хто отримав нову однодоларову монету. На ній зображений третій американський Президент Томас Джефферсон. На зворотному боці металевого долара викарбувана Статуя Свободи.

Томасу Джефферсону було всього 33 роки, коли 1776-го він допоміг написати Декларацію Незалежності – документ, який проголосив незалежність Сполучених Штатів від Великобританії. Під час свого першого терміну Джефферсон фактично подвоїв населення Америки, коли його адміністрація у 1803-го року приєднала штат Луїзіана. Він також заснував Вірджинський університет неподалік свого дому у Монтічелло.

Втім, незважаючи на такі досягнення, нове опитування громадської думки показує, що тільки 30% американців знають про роль Джефферсона в історії США.

Зображення Джефферсона є третім у серії монет, які увіковічнили творців американської нації на золотавій поверхні.

XS
SM
MD
LG