Спеціальні потреби

Діти можуть читати краще завдяки…собакам


Чимало школярів соромляться читати у класі вголос. І щоб допомогти їм подолати цей страх, а також вселити упевненість, запропонована американськими освітянами інноваційна програма за допомогою собак у незвичний спосіб допомагає учням набиратися досвіду правильного читання.

Початкову школу Маршала у передмісті Вашингтона відвідують не лише школярі. Представником іншої частини її аудиторії є Лабрадор Дюн. Він є слухачем історії, яку читає для нього семирічний Дель Торо. Вони познайомилися лише рік тому, і тепер постійно проводять час для читання разом. Дель Торо і Дюн є частиною програми грамотності, названої “Собака – асистент для читання”. Програму започаткували 1999-го року і сьогодні її практикують у школах та бібліотеках по всіх Сполучених Штатах. Кінолог Джанет Ґолден говорить, що читання для тварин створює розслаблену атмосферу для дітей:

“Вони читатимуть для Дюна, який не буде оцінювати. Він лише слухає, і не збирається з них насміхатися”.

Третьокласниця Ребека Торвік погоджується: “Якщо це робить одна дитина, то всі решту хотіли б робити це ж саме, адже це прикольно”.

Експерти говорять, що діти помітно розслабляються і їх кров’яний тиск знижується, коли вони читають для спеціально навченої собаки. Саме в цьому й суть – використовувати собак для того, щоб надихнути дитину читати більше.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG