Спеціальні потреби

Коли батьки на війні, найбільше страждають діти


Нове дослідження проведене на кошти збройних сил CША доводить, що діти, батьки яких перебувають на службі в Іраку чи Афганістані, найчастіше страждають від браку уваги.

Саллі Гайнс звикла бути заміжньою матір'ю одиначкою: “Мій чоловік служить у військах спеціального призначення в Іраку. Його призивали вже шість разів. Три рази в Афганістан, тричі в Ірак”.

Життя Гайнс та інших жінок чоловіки, яких воюють дуже важке. Саме тому Міністерство оборони США ініціювало проведення дослідження, аби визначити наскільки діти солдатів страждають від браку уваги, коли їхні батьки перебувають на війні. Результати свідчать, що у 40 випадках зі 100, діти які залишилися лише під опікою одного з батьків найчастіше страждають через нестачу піклування, особливо якщо це матір.

Саллі Гайнс говорить, що мати яка залишилась з дітьми на час військової служби батька переживає значний стрес:

“Доводиться давати раду з фінансами, будинком, і всіма іншими проблемами. До того ж знати що він на війні і переживати через невизначеність”.

Дослідники кажуть, що чоловіки, дружини яких відправляються на війну, менш схильні погано поводитися з дитиною. У дослідженні не пояснено таку відмінність. Однак дослідниця Дебора Гіббс говорить, що батьки отримують більше допомоги від членів родини, ніж матері, які залишились одні на час військової служби чоловіка. У дослідженні взяло участь 1800 родин військових:

“Ми були здивовані послідовністю результатів незалежно від віку чи раси батьків, звання військового, місця дислокації чи місця проживання його сім'ї. Ми встановили однаковий рівень зростання поганого поводження з дітьми на період військового призову одного з батьків. Очевидно, що це надзвичайно важкий період для будь-якої військової родини”.

Гіббс робить висновок, що армія повинна більше допомагати сім'ям військових під час служби в зоні бойових дій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG