Спеціальні потреби

Секретаріат Президента хоче скоротити депутатські пільги


Скасувати депутатську недоторканність – це не єдине гасло, що розробляють в Секретаріаті Президента і яек підхоплює Мегаблок “Наша Україна - Народна самооборона”. Сьогодні голова управління, що відповідає за зв’язки з Верховною Радою Ян Берназюк заявив про те, що серед 30 пільг, що мають народні депутати, заплановано скасувати пільги на надання житла, оплату оздоровлення чи лікування, безкоштовний проїзд, і навіть безкоштовне паркування:

“Має бути скорочено автопарк Верховної Ради на 80%. Сьогодні в автопарку майже 300 автомобілів – а це занадто велике задоволення для бюджету України”.

Мають бути залишені витрати на виступи на радіо та телебаченні, утримання помічників депутатів, утримання автопарку Верховної Ради, але скороченого. Якщо скоротити депутатські пільги на 70-80%, то економія складе приблизно 300 мільйонів гривень на рік (за підрахунками Секретаріату Президента, річні видатки на депутатські пільги становлять близько 400 млн грн).

Водночас такі ініціативи Секретаріату доволі серйозно критикують в уряді Януковича. Сам прем’єр знову поїхав лікувати коліно, цього разу не в Європу, а в Алтайський край. Замість нього позицію уряду озвучив Микола Азаров. Він каже, що раніше активно прислухався до рекомендацій пезидента, однак після вчорашнього виступу Ющенка на з’їзді “Ншої України”, називає його критику політичними деклараціями.

Експерти, у свою чергу, заначають, що конфлікти поміж прем’єрською та президентською сторонами будуть мати місце прогоям всієї виборчої кампанії, адже прем’єр прямо, а президент опосердковано беруть участь у цих політичних змаганнях.

XS
SM
MD
LG