Спеціальні потреби

Богатирьова: Партія регіонів своїх гасел не змінить (ВІДЕО)


Одна із лідерів Партії регіонів Раїса Богатирьова перебуває з візитом у столичному Вашингтоні, де вже встигла зустрітися із представниками американської громадськості та української діаспори.

Детальніше про політичну ситуацію в Україні напередодні нових парламентських виборів та свій візит пані Богатирьова розмовляла з Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: Українські та західні експерти говорять про важливість проведення парламентських виборів. У чому Ви бачите важливість цих виборів і чи здатні вони подолати політичну кризу в Україні?

РБ: Внаслідок політичних домовленостей президент, прем’єр та Голова Верховної Ради підписали політичну угоду, елементом якої було проведення дострокових парламентських виборів. Ми вважаємо, що вибори, і дострокові зокрема, залишаються важливим демократичним інструментом швидкої зміни певних обставин і ситуацій в країні. Але наша позиція полягає також в тому, щоб дострокові вибори проходили відповідно до законів та Конституції України. Ці вибори дуже важливі, адже всі ті розбіжності, які виникли, і всі ті суперечки, які були покладені в основу політичного конфлікту, зможе вирішити суспільство. Суспільство дасть мандат довіри тим політичним силам, які більше відповідають його уподобанням.

МҐ: Під час виборів 2006-го року Партія реґіонів займала досить критичну позицію щодо інтеграції України з НАТО. Важливим було питання про статус російської мови. На яких проблемах партія наголошуватиме під час цієї виборчої кампанії?

РБ: Я знаю, що за короткий період з часу минулих виборів, жодна партія не виявила бажання змінювати свої програмні засади. І Партія реґіонів також не змінить своїх програмних засад. Гаслами цієї виборчої кампанії будуть ті, які і були. Насамперед ми говорили про те, що необхідно зусередити зусилля на економічному зростанні в країні. І саме програми економічної розбудови та розширення інвестиційних можливостей є дуже важливими.

Друге програмне положення було те, що ми мусимо всі зусилля скерувати на боротьбу з бідністю. І саме під цими гаслами наша партія буде проводити агітацію.

Що стосується НАТО, то позиція наша відома і такою вона залишається сьогодні, а саме: рішення буде прийняте за наслідками референдуму щодо інтегріції України в НАТО. Коли відбудеться цей референдум визначатиме суспільство. А позиція наша якою була, такою і залишається.

МҐ: Західні урядовці говорять, що через тривалу кризу Україна втрачає багато своїх можливостей. Як Вам вдається пояснити українські проблеми у Вашингтоні і чи вдається знайти порозуміння?

РБ: Політична криза могла б затягнутися на значно довше, якщо б не було відповідної позиції Партії реґіонів та її лідера на момент прийняття рішення та проведення переговорів. Думаю, що цей період з одного боку можна розглядати, як політичну кризу, а з іншого – як набуття політичного досвіду вирішення таких гострих проблем, які виникли в державі. На мій погляд, та позиція, яку зайняв Вашингтон щодо спостереження за подіями в Україні, дала можливість українським політикам дуже швидко ввести ситуацію в демократичне русло.

Мені легко вести діалог у Вашингтоні, оскільки всі позиції, про які говорив наш лідер і заявляла наша партія, ми виконали.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG