Спеціальні потреби

Прем’єр-міністр вважає проведення виборів необхідним


Дострокові вибори проводити необхідно, іншого шляху немає. Про це Прем’єр-міністр України Віктор Янукович заявив на прес-конференції за підсумками діяльності уряду в першому півріччі нинішнього року. Прем’єр звітував про успіхи Кабміну, який працює ось уже рекордний строк – 11 місяців. Проте журналістів більше цікавили майбутні вибори.

Як виглядає, Партія регіонів уже визначилася, з яким слоганом іти на вибори. Підсумкова прес-конференція прем’єра проходила під гаслом “Компетентність. Лідерство. Результативність”. Щоправда, про перспективу дострокових виборів Віктор Янукович говорив максимально обережно. З одного боку, визнав їх необхідність, але з другого, застеріг, що для них потрібні законні підстави. На пряме запитання – чи розпочне Партія регіонів у серпні офіційну виборчу кампанію, чи ні, лідер регіоналів не дав прямої відповіді:

“Я вважаю, що вибори проводити необхідно в таких умовах. Іншого шляху в державі немає. Але їх треба проводити виключно на основі закону і Конституції”.

Однак Віктор Янукович каже, що угода про розв’язання політичної кризи шляхом дострокових виборів, яку місяць тому підписали президент, прем’єр і спікер, не передбачала, що це буде виконуватись у якісь стислі строки. І, як він вважає, на сьогодні ця “угода трьох” уже виконана на 90%. Загалом же лідер регіоналів вкотре підкреслив, що на його думку, об’єктивних причин для політичної кризи не було, і для уряду дострокові вибори – неприємна тема. Краще було б спрямувати кошти на допомогу селянам та ліквідацію наслідків посухи, аніж в авральному порядку шукати їх на виборчу кампанію, – скаржиться прем’єр.

Теза майже дослівно перегукується з рекламним роликом Партії регіонів, який ось уже тиждень крутять на всіх центральних телеканалах України. Йдеться там про уряд Януковича, який дбає про покращення життя вже сьогодні, і про збанкрутілу команду лідерів помаранчевого майдану, яка робить усе, щоб дестабілізувати ситуацію виборами.

Журналісти запитали у прем’єр-міністра, чи означає цей агітаційний ролик те, що, попри відсутність офіційного оголошення про старт виборчої кампанії, Партія регіонів її розпочала, і чи платить виборчий штаб за розміщення ролика. На що Янукович відповів:

“Це треба перевірити. Я скажу вам так. Завжди не було такого, щоб хтось за щось не платив. Завжди за все платили повністю і наперед”.

А на запитання, чи вважає він Президента Ющенка “збанкрутілим лідером майдану”, як про це мовиться в ролику його партії, Янукович віджартувався:

“Ви самі відповіли на це запитання. Ви його задали і самі ж відповіли”.

Лідер регіоналів повідомив журналістам, що Партія регіонів ще не приступала до формування виборчих списків, а тому зарано говорити, чи буде в нах Олександр Мороз і Анатолій Кінах. При цьому Янукович запевнив, що до списків не потраплять ті люди, які себе дискредитували.

Окрім виборів, журналісти питали прем’єра про особисте. Він сказав, що у відпустку не збирається, а поїде знов у Німеччину лікувати ногу. Розповів, що активно займається спортом і вночі плаває у басейні та працює на тренажерах. Віктор Янукович повідомив також, що почав вивчати англійську мову. “Часу не вистачає, але дуже скоро почну говорити” – пообіцяв прем’єр.

XS
SM
MD
LG