Спеціальні потреби

Питання евтаназії знову сколихнуло суспільство


Джек Кеворкян – відомий у США під прізвиськом “лікар Смерть”, виходить на свободу після восьми років тюремного ув'язнення. Кеворкян відомий тим, що допомагав невиліковно хворим, за їх згодою, чи на прохання їхніх родичів, йти з життя. Він потрапив за ґрати через те, що умертвив більше ніж 130 людей.

79-річний Кеворкян пообіцяв, що він ніколи більше не буде нікому радити чи сприяти заподіювати смерть. Але це невелика втіха для тих людей, які через нього втратили своїх близьких. Одна із них – Тіна Алерелі, сестра якої Керен за допомогою Кеворкяна покінчила з життям 1997-го року. Карен поставили діагноз розсіяний склероз. Тіна говорить, що її сестра мала як добрі дні так і погані. І саме в один із таких поганих днів, вона попросила лікаря умертвити її. Через тиждень, Керен померла, а її сестра вважає лікаря частково відповідальним за її смерть.

Однак є й такі, хто бачить Кеворкяна в іншому світлі. Теренс Йок вдячний лікарю за те, що той допоміг його братові Томасу покінчити зі стражданнями від невиліковної хвороби.

Дещо іронічно, але незважаючи на те, що сім'я Йок вдячна Кеворкяну за смерть Томаса, саме цей випадок став ключовим доказом на суді, який відправив лікаря до в'язниці. Кеворкян записав процес умертвіння Томаса Йока для однієї із програм телебачення. Саме ця плівка стала потім ключовим доказом його вини.

Справа Кеворкяна популяризувала обговорення питання евтаназії в американському суспільстві. Але за вісім років, що лікар Смерть перебував у в'язниці, думка більшості майже не змінилася. Американці майже порівну розділились у підтримці чи засуджені умертвіння невиліковно хворих. Дві третини опитаних впевнені, що існують обставини, за яких пацієнт може вибрати смерть, але вони не впевнені, що лікарі мають право їм в цьому допомагати.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG