Спеціальні потреби

Портативні плейєри шкодять роботі кардіостимуляторів


Нові дослідження виявили, що ай-поди, маленькі зручні пристрої для прослуховування музики, можуть бути причиною порушення серцевого ритму у тих, хто користується кардіостимуляторами. Головним дослідником, що зробив такий висновок став американський підліток, що працював з кардіологами.

Ай-поди – це переважно молодіжна мода. Люди старшого віку, які користуються електричними кардіостимуляторами, рідко слухають ай-под. Однак 17-річний американський школяр, вирішив перевірити чи може ай-под впливати на роботу пристроїв, що регулюють роботу серця.

Дослідження проводили за участю двох Мічиганських університетів. 83 пацієнти, які користуються кардіостимуляторами, одночасно тримали ай-под близько до серця.

Електричні імпульси з портативних музичних плейєрів заважали кардіостимуляторам вловлювати ритми серця майже в половині випадків. А одного разу кардіостимулятор взагалі перестав працювати.

Дослідники кажуть, якщо піднести ай-под близько до серця і ввімкнути його, то кардіостимулятор не зможе розпізнати три серцебиття, але потім запрацює знову. Відтак було підтверджено, що портативні музичні плейєри та багато інших електронних пристроїв втручаються у роботу кардіостимуляторів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG