Спеціальні потреби

Конгрес виділить кошти для американських військ


Палата представників Сполучених Штатів схвалила новий законопроект про виділення 43 мільйонів доларів на потреби американських військових в Іраку та Афганістані, однак лише до кінця липня.

“За” внесений демократами проект проголосував 221 законодавець, 205 висловилися “проти”. Гроші підуть на тренування сил безпеки Іраку та Афганістану. У липні Конгрес має виділити ще 53 мільйони доларів на військові операції, після чого Президент Буш повинен буде доповісти законодавцям про ситуацію в Іраку.

Спікер нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі заявила, що законопроект спрямований на те, аби у відповідь був прийнятий інший закон – про остаточне виведення військ з Іраку. За її словами, цей крок вимагатиме підзвітності від іракського уряду і Президента Буша.

А тим часом генерал збройних сил США в Іраку Дейвид Петреус закликав американських військових утриматися від тортурування та поганого поводження з іракцями. Генерал у своєму відкритому листі нагадав військам, що вони повинні переконати іракців у тому, що американські солдати не є ворогами і окупантами.

Лист Дейвида Петреуса став відповіддю на результати нещодавнього опитування американських солдатів в Іраку, яке показало, що кожен третій морський піхотинець та солдат не проти вдатися до тортур, якщо таким чином можна буде отримати інформацію про бойовиків, або ж врятувати життя іншому американцю. Чимало з респондентів також визнали, що не інформуватимуть вище командування, якщо стануть свідками того, що інші солдати завдадуть поранень чи навіть уб'ють іракця.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG