Спеціальні потреби

Другий день засідання КС розпочався із сутичок


Бурхливим був другий день засідання Конституційного Суду України, що має дати відповідь про легітимність президентського Указу про розпуск Верховної Ради.

У середу засідання розпочалося з двогодинним запізненням: зранку суддів не пускали на роботу заслони пікетувальників. Після вчорашньої заяви опозиції про недовіру Конституційному Судові під його стінами зібралися прихильники “Нашої України”, БЮТ і “Народної самооборони”; кількість демонстрантів, за оцінками правоохоронців, сягнула 12 тисяч. Опозиція заблокували входи, і декому з учасників процесу довелося лізти через високий металевий паркан. Суддя-доповідач Сюзанна Станік прокладала собі шлях з допомогою ОМОНу і ляпасів: саме таким був її аргумент у відповідь на докори у хабарництві, висловлені депутатом-бютівцем Михайлом Волинцем.

Під час штовханини біля воріт не обійшлося без сутичок: бютівцю Олегу Ляшку і нашоукраїнцю Давиду Жванії перепало від міліціонерів. Пан Жванія не приховує свого обурення:

“Перший раз мене – народного депутата вже не одного скликання сьогодні били “менти””.

Втім, міліція побиття депутатів категорично спростовує. Як запевнили на брифінгу в МВС, тілесних ушкоджень нікому завдано не було – правоохоронці лише розблокували доступ суддів на територію КС.

Водночас у зв’язку з ранковими інцидентами біля Конституційного Суду Прем’єр-міністр Янукович скликав екстрену нараду силовиків, зажадавши від Генеральної прокуратури покарати винних у перешкоджанні роботі суду:

“Я хочу зараз публічно звернутись до Генерального прокурора з тим, щоб він забезпечив доступ суддів до своїх приміщень. І безумовно повинна бути правова оцінка цих дій”.

Генпрокуратура відреагувала блискавично. Як повідомив керівник прес-служби ГПУ, уже відкрито низку кримінальних справ за фактами втручання в діяльність суддів, зокрема у діяльність судді Станік. Звинувачення в отриманні нею хабара, оприлюднене Службою безпеки напередодні початку слухань, Генпрокуратура кваліфікувала як тиск на суд.

Тим часом слухання у Конституційному Суді, після бурхливого ранку, продовжились у нормальному режимі. У засіданні взяло участь 16 суддів – двоє були відсутні з поважних причин. Судді завершили слухати сторону позивача – представника Верховної Ради Юрія Мірошниченка і перейшли до заслуховування аргументів відповідача – представника президента Юрія Шаповала.

А між тим суперечка про законність президентського Указу про розпуск парламенту може мати несподіване продовження. Як стало відомо, фракція БЮТ у повному складі склала свої повноваження у Верховній Раді. Заяви про вихід із фракції написали також депутати “Нашої України”. Як твердять юристи, Верховна Рада вважається чинною за умови обрання не менш як двох третин від її складу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG