Спеціальні потреби

Доступу до питної води не мають 40% населення Землі


“Як подолати нестачу питної води?” – така головна тема цьогорічного Всесвітнього дня води. Цей день відзначають щорічно 22 березня як спільне зусилля ООН та недержавних організацій привернути увагу громадськості до того факту, що понад мільярд людей на планеті не має доступу до придатної для споживання питної води.

Світові релігії вважають воду сакральною, пов’язуючи її з таємницею відродження та очищення. І вони в цьому мають рацію. Все в житті вимагає води. Вода покриває три чверті поверхні планети, але менше відсотка з неї є прісною та придатною для використання у господарстві. Близько 40% населення планети не мають доступу до питної води.

Представник програми розвитку ООН Хакім Гарлін каже: “Криза існує вже зараз. Вже сьогодні понад два мільйони дітей щорічно або п’ять тисяч щоденно вмирають через нестачу води та належних санітарних умов. Ситуацію погіршують інші фактори: глобальна зміна клімату, криза управління в окремих регіонах та прірва між бідними та багатими”.

У столиці Індії Нью-Делі мільйони людей не мають водогону і навіть в багатих районах всі, і старі і молоді, годинами чекають на питну воду в чергах, використовуючи навіть ту, яка не зовсім для цього придатна. Вони не мають іншого вибору.

Багатьом людям в Африці, Азії, Латинській Америці та в інших частинах світу доводиться ходити по воду кілометри по кілька разів на добу.

Сім років тому Організація Об’єднаних Нації поставила за мету скоротити на половину до 2015-го року кількість тих, хто не має доступу до чистої питної води. Працівник ООН Хакім Гарлін вважає, що поставленої мети можна буде досягти. Для цього потрібно близько 40 мільярдів доларів – стільки, скільки щомісячно витрачають в США та в Західній Європі на купівлю води в пляшках. Гарлін вважає, що досягти поставленої мети можна за рахунок ефективнї співпраці між громадами, організаціями та урядовими агенціями на всіх рівнях.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG