Спеціальні потреби

"Крайслер" оголосив про реструктуризацію


Цей тиждень був складним для американських автобудівників. Корпорація "Крайслер", яка випускає марки авто Дадж і Джип, повідомила про свій намір звільнити у наступні три роки 13 тисяч робітників у США та Канаді. Лише минулого року конкуренти "Крайслера" – "Форд" і "Дженерал Моторс" заявили про скорочення 72 тисяч робочих місць. Утім експерти передбачають, що “чорна смуга” для "Крайслера" не минула. Не виключено, що власник "Деймлер-Крайслер" спробує продати свою дочірню компанію.

"Крайслер" оголосив про масову реструктуризацію. План передбачає скорочення 16% персоналу, закриття заводів і зменшення річного виробництва. Заходи заощадження коштів пов’язані з втратою минулого року півтора мільярда доларів. Цікаво, що за рік до цього прибутки Крайслера становили два мільярди. Звісно, що працівники компанії занепокоєні майбутнім.

Скорочення робочих місць є останнім з черги звільнень, які оголосила так звана “Велика трійка” американських автовиробників: "Дженерал Моторс", "Форд" і "Крайслер" в рамках реструктуризації, покликаної підвищити їхню конкурентноздатність.

Але чимало експертів автобудівної промисловості переконані, що обраний “Великою трійкою” шлях до рентабельності не буде гладким. Викладач економіки Мерілендського університету Пітер Морісі не виключає, що наступним кроком для цих компаній може стати банкрутство.

Однією з причин втрат "Крайслера" експерти називають високі ціни на бензин. 70% автомобілів компанії – спортивні, вантажні чи позашляховики є габаритними і потребують багато пального. Компанію також звинувачують у ненадійній репутації і повільній реакції на вимоги споживачів.

Президент корпорації каже, що розглядаються різноманітні варіанти виходу з кризи, включно, з продажем "Крайслера". На даний момент "Крайслер" провадить другу у цьому столітті велику реструктуризацію, сподіваючи на рентабельність у 2008-му році.

XS
SM
MD
LG