Спеціальні потреби

У Сенаті США дискутують щодо планів Буша


Сенат Сполучених Штатів розпочав дебати стосовно планів Президента Буша надіслати до Іраку військове підкріплення. Багато сенаторів як з республіканської, так і з демократичної партій виступають за опрацювання резолюції, яка б не дозволила розгорнення в цій країні додаткових сил.

Однак інші законодавці-республіканці заблокували процедурне голосування у цій справі у понеділок. Такий крок значно ускладнив намір опонентів політики президента поставити резолюцію на голосування ще цього тижня.

Отже дебати у справі резолюції Сенат вже розпочав. Демократи дають чітко зрозуміти, що виступають проти нарощування військової присутності в Іраку. Натомість республіканці погрожують заблокувати резолюцію процедурним маневром.

У Білому домі під час зустрічі зі своїм кабінетом, Президент Буш наголосив, що продовжуватиме плановану відправку до Іраку додаткових 21 тисячу військовослужбовців:

“Я вислухав у Конгресі думки багатьох людей про те, що доцільніше: призупинити виведення військ, чи натомість надіслати підкріплення. Мене непокоїть, що ситуація в іракській столиці може погіршитися. І що з цього хаосу постане небезпека для Сполучених Штатів”.

У Багдаді, між тим, від вибухів замінованих авто загинули понад два десятки людей. Теракти учора вчинили на автозаправці, у гаражі та поблизу дитячої лікарні.

У час насильства, американські військові посадовці повідомили про плани провести через кілька днів нову операцію сил безпеки. Якщо саме в цей час сенаторам вдасться проголосувати в справі резолюції, то більшість, вірогідно, висловиться проти військових підкріплень.

Таку позицію підтримує і впливовий сенатор-республіканець Джон Ворнер. Однак сенатор-республіканець Джон МакКейн називає пропоновану акцію голосуванням у справі недовіри військам. Він натомість пропонує опрацювати резолюцію підтримки військового нарощування.

Утім до цього часу залишається незрозуміло, коли ж зможе відбутися голосування у справі резолюції про намір президента надіслати до Іраку військове підкріплення.

XS
SM
MD
LG