Спеціальні потреби

Працівники каналу “Інтер” готові страйкувати


Страйком погрожують працівники найбільшої української телекомпанії “Інтер”. Проблеми почалися після зміни менеджменту телеканалу, і тепер журналісти кажуть про порушення законодавства з боку нового керінвицтва.

Довкола найбільшої української телекомпанії “Інтер” останнім часом чимало новин. Телеканал, вартість якого оцінюють в мільярд доларів, стабільною аудиторією якого є чверть населення України, сьогодні у кризі.

Після того, як фактичний власник каналу Валерій Хорошковський пішов працювати у владу – у команду Президента Ющенка, експерти заявили про зміну інфорамційної стратегії “Інтер” і збільшення лояльності до влади. Пізніше з каналу звільнили одного з провідниїх журнаілстів Володимира Павлюка, який робив головну тижневу аналітичну програму. Тепер журналістам взагалі загрожує звільнення або суттєве зменшення зарплатні.

Про ситуацію на каналі говорить голова Незалежної медіа-профспілки Сергій Гузь:

“За тою інформацією, якою ми володіємо зараз – дії керівництва, яке попередньою датою знімає заробітну плату з працівників, є грубим порушенням трудового законодавства і може бути підставою для судового позову”.

Прямого звільнення не відбувається, але чимало людей працюють у продакшн-студіях, від послуг яких нове керівництво вирішило відмовитися. Білше того, згідно з трудовим договором майже половину зарплатні нараховували як премію, і тепер головний продюсер каналу Ганна Безлюдна також вирішила премії скасувати. Журанлісти хочуть зробити цей скандал публічним і готові оголосити страйк.

Михайлина Скорик переконана: “Зараз є багато способів боротьби, які можна застосовувати. Страйк – це останній крок, і керівництво має цього боятися. А загалом працівники налаштовані боротися”.

Проблеми на каналі “Інтер” не поодинокі. Останнім часом два канали серйозно скоротили інфорамційне мовлення – це “К1” та “НТН”. Теж саме очікує й “Інтер”. Дехто вважає, що такі рішення ухвалюють не в останню чергу через політичні причини, адже подібні скорочення стосуються саме інфорамційної сфери і відбувається це на фоні зростання рекламного ринку та прибутків каналів.

XS
SM
MD
LG