Спеціальні потреби

США сприяє розвитку нових технологій в Україні


Американський уряд надасть допомогу дніпропетровському підприємству “Південмаш” у запровадженні енергозберігаючих технологій. Угоду про це підписали сьогодні у Києві.

Котельня, яка була споруджена в Дніпропетровську, розміщена на Південному машинобудівному заводі. Вона вже давно виробила свій ресурс і споживає дуже багато газу. За це доводиться платити 150 тисячам дніпропетровцям, які отримують від цієї котельні тепло.

Угода, яку сьогодні підписали посол США в Україні Уільям Тейлор і керівники дніпропетровського підприємтсва має на меті збудувати нову котельню. Лише на першому етапі розробки бізнес-плану на це буде витрачено 150 тисяч доларів і саме ці гроші надав американський уряд. Саме ж спорудження котельні коштуватиме приблизно 120 мільйонів доларів.

Олександ Гордін, директор консультаційної компанії каже: “Цей проект також дозволить запровадити нові технології та обладнання, які підвищать енергозбереження. Котельня також працюватиме на альтернативних видах палива, якими можна замінити газ за тих високих цін, які є на сьогодні”.

Після того як нова котельня буде споруджена, вона вироблятиме вдвічі більше тепла та електроенергії. При цьому споживатиме менше газу. Посол США в Україні Уільям Тейлор говорить, що допомагаючи цьому проекту його уряд таким чином хоче показати, що він зацікавлений в економічному розвитку України.

Уільям Тейлор, посол США в Україні: “Американський уряд дуже зацікавлений в успішоному розвиткові української економіки. Певної мірою це залежатиме від того, чи зможе вона пристосуватися до високих цін на енергоносії. Всі знають, що ціни на газ ростуть. Це означає, що уряд, підприємства і прості люди не зможуть собі дозволити витрачати газ в нинішніх кількостях. Саме тому американський уряд витрачає гроші, щоб підвищити у вашій країні ефективність споживання енергії”.

Звичайно, вирішити всі енергетичні проблеми Дніпропетровська завдяки цьому проекту не вдасться, але в тому ж американському посольстві сподіваються, що й в інших містах України придивляться до цього досвіду і почнуть у себе впроваджувати енергозберігаючі технології.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG