Спеціальні потреби

Попков – заступник міністра внутрішніх справ


В Україні обговорюють призначення на посаду заступника міністра внутрішніх справ Сергія Попкова, людини, яка восени 2004 року віддала наказ міліціонерам розігнати Майдан зі зброєю в руках.

Затспуником міністра внутрішніх справ та начальником Генерального штабу тепер знову буде Сергій Попков. Власне, він вже займав цю посаду в уряді Януковича, того разу з мінітсром Миколою Білоконем. Тепер Попков працюватиме з міністром-соціалістом Цушком.

Найбільше Сергій Попков запам’ятався подіями у дні Помаранчевої революції. Саме від був тим генералом, який віддав наказ солдатам внутрішніх військ взяти зброю з бойовими набоями та рушити на Київ, аби приборкати революційний Майдан.

Юрій Луценко, якого Василь Цушко змінив на посдаі міністра, вважає, що призначення Попкова – це виклик всім. Він каже, що Попков був помічений і в численних корупційних схемах.

Юрій Луценко заявляє: “Проходили масові господарські афери, у внутрішніх військ забирали сотні гекрарів землі на полігонах, десятки гектарів в оздоровлювальних центрах, відбувалося неефективне використання коштів, після якого тільки на київській забудові зникло 30 млн гривень. Це була загальна політика часів керування МВС пана Білоконя. Але я хочу ще раз сказати, що людина, яка діяла всупереч моральним і політичним стандартам будь-якої цивілізованої держави, не має права обіймати таку посаду.”

Віктор Ющенко втрутився у цю ситуацію і призупинив призначення Сергія Попкова. Водночас, після подолання вето на “Закон про Кабінет Міністрів”, Ющенко вже не може втручатися в процес призначення затупників керівнкиів силових відомств.

Віктор Янукович жодної трагедії у поверненні сумнозвісного Попкова до МВС не бачить, мовляв, до влади повертаються професіонали. Натомість його соратник у Антикризовій коаліції Олексндр Мороз все ж бентежиться суспільною думкою з цього приводу:

“Що стосується призначення заступника міністра внутрішніх справ, то я не погоджував цієї кандедатури, зі мною з цього приводу ніхто не консультувався. Я знав тільки про те, що питання мали вирішувати дещо в інший спосіб. Оскільки ж вирішили його так, то подивимося, як дальше розвиватимуться події. Я погоджуюся з тим, що навіть коли людині не можна предявити якихось звинувачень в правовому порядку, то є суспільна думка і, очевидно, на неї треба зважати”.

Кажуть, що в історії важливими є прецеденти, аби досвід тих, хто вчинив певний злочин, був наукою для інших. Який прецедент створив Віктор Янукович, повернувши до влади Сергія Попкова цілком очевидний.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG