Спеціальні потреби

Останній сесійний тиждень парламенту


Український парламент збереться на останній сесійний тиждень перед зимовими канікулами. У вівторок, коли у всіх українців закінчуються різдвяні вихідні, парламентарі вийдуть на останній тиждень роботи другої сесії, а відразу у п’ятницю підуть на канікули аж до 6 лютого.

Але і на цих три дні роботи у депутатів вистачить, адже у вівторок депутатаи слухатимуть звіт уряду про відпочинок дітей улітку і про перспективи середньої освіти в Україні. Натомість на останні дні залишили принципові питання – це подолання президентських вето.

Перше вето, яке планують подолати депутати, стосується закону про мораторій на продоаж земель сільськогосподарського призначення. Депутати ухвалили цей закон напередодні Нового року і встановили заборону до 2008 року. Натомість президент вважає, що це завадить правам громадян вільно купувати землю та погано позначиться на ринку, адже за такими заборонами можуть бути приховані тіньові схеми. Вето президента дає можливість українцям купувати землю, однак уряд виступив із заявою, в якій застеріг нотаріусів не укладати відповідних угод, аби уникнути далі судових спорів. При цьому уряд посилався на те, що вето президента вдасться подолати відразу після свят.

Інше принципове питання – закон про Кабінет міністрів. Парламент підтримав законопроект, розроблений урядом, і ймовірно його можуть ухвалити вцілому ще до канікул, адже раніше Віктор Янукович нарікав на те, що наразі не існує зрозумілих правил гри між парламентом, президентом та урядом.

Порядок денний формуватимуть у вівторок зранку, однак, найбільш дискусійні питання залишать вже на наступну парламентську сесію. Тоді предметом розгляду парламенту стануть питання, які дуже болісно сприймають у суспілсьтві – це і закон про обов’язкове вивчення української мови, референдум щодо вступу в НАТО, визнання воїнів УПА воюючою стороною у Другій світовій війні, на чому наполягав Президент Ющенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG