Спеціальні потреби

У Сполучених Штатах закінчується виборча кампанія


Сьомого листопада американці мають обрати усіх 435 членів Палати Представників, визначити долю 33 зі 100 сенатських місць, та призначити 36 губернаторів штатів.

Кандидати витрачають останні гроші та вдаються до найновіших виборчих технологій. Цього політичного сезону на перший план вийшов Інтернет як засіб донесення інформації до виборців. Однією з найбільш популярних тактик цієї кампанії є публікація так званого домашнього політичного відео в Інтернеті. Джордж Еллен - сенатор-республіканець з Вірджинії - бореться за переобрання. Дехто прогнозував, що він не лише легко переможе на цих виборах, але ще й балотуватиметься на президентських виборах 2008 року. Та все це було до того, як його опоненти розмістили скандальне відео на веб-сайті Ю-Тюб. Там сотні тисяч користувачів Інтернету могли побачити, як він на одній з зустрічей з виборцями назвав телеоператора індійського походження, який працював для його опонента - макакою. «Вітаю, давайте привітаємо тут макаку. Вітаємо у Сполучених Штатах і у справжньому світі Вірджинії», - сказав він. Всього за декілька днів це відео драматично змінило перспективи сенатора на продовження політичної кар`єри. Загальнонаціональні медіа зразу підхопили цю історію. Еллен витратив тижні на вибачення, заперечуючи те, що він расист, але інцидент вдарив по ньому і змінив ситуацію на перегонах.

Сам же оператор, якого й обізвав сенатор, виконував для опонента Еллена функцію так званого «трекера» - тобто людини, яка з відео-камерою в руках стежила за кожним рухом i словом Еллена, чекаючи можливих вибрикiв, які можна потім використати в політичних цілях. Потім відео розміщують на веб-сайтах, подібних до Ю-Тюб, які не існували ще два роки тому під час попередньої кампанії.

Цього виборчого сезону політична реклама на телебаченні залишається найвпливовiшим засобом переконання виборців. Але політичні стратеги розглядають Інтернет як потужну зброю кампанії, сила якої продовжує зростати. В університеті Джорджа Вашингтона політичнi консультанти днями мали можливість почути рекомендації фахівців Інтернету, як то від засновника сайту «together.com» Тома Джерейса. Зокрема він сказав таке: «Фундаментальна зміна сталась на ринку медіа. І як мій колега сказав, це перехiд від медіа, де все створюється, контролюється, монтується i організовується в одному центрi до медіа, де все створюють, контролюють та організовують самi споживачi».

Для політиків це означає, що увага до кожного їхнього кроку збiльшується. Стратег, що працює на ринку Інтернету Метью Заблуд каже, що кандидати на виборах тепер перебувають на очах громадськості більше, ніж коли небудь ранiше. «На мою думку, вже немає сумнiву, що Інтернет відіграє у цьому значну роль. I я вважаю, що це добре i полiтики повиннi до цього звикати», - додає він.

Заблуд є віце-президентом компанії Райт Клік стретеджіс. Вона надає рекомендації корпораціям та політичним кампаніям, як використовувати Інтернет у спілкуванні з громадськістю. У вашингтонському офісі, двадцяти-, тридцяти річні молоді люди створюють веб-сайти для клієнтів, адмініструють імейл-групи. Заблуд каже, що кандидати починають витрачати більше грошей на Інтернет. Але, незважаючи на ефективність епiзоду з макакою, вiн вважає, що Iнтернет й досі залишається лише частиною ширшої стратегії комунікації. «Історія з макакою стала великою, коли потрапила в Інтернет, коли газета Вашингтон пост її пiдхопила. Однак треба на все це подивитися в контексті i зрозумiти, що тут Інтернет не був єдиним компонентом», - говорить Метью.

Заблуд каже, що Інтернет тепер використовується у різних напрямках - для збирання грошей, для організації підтримки, але технології переходять новий рубікон. І справжнім тестом для Інтернету стане, коли він зможе конкурувати з телебаченням у боротьбі за виборців, які ще не визначились.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG