Спеціальні потреби

Реакція США і світу на дії Північної Кореї не забарилася


Реакція міжнародного співтовариства на дії Північної Кореї була миттєвою. Китайський уряд закликав Пхеньян повернутись до дипломатичних переговорів, а прем'єр Великобританії назвав проведені випробування абсолютно безвідповідальними.

Тестування ядерної зброї засудили уряди Південної Кореї, Японії та Росії. З обурливими заявами з цього приводу, окрім світових лідерів, виступили Європейський Союз та НАТО. Зі спеціальною заявою у понеділок виступив і президент Сполучених Штатів Джордж Буш. У своїй заяві Президент Буш назвав дії Північної Кореї провокаційними й загрозливими для міжнародного миру і безпеки. «Знову Північна Корея знехтувала волею міжнародної спільноти, й міжнародна спільнота дасть на це свою відповідь. Північно-корейський режим залишається одним з головних розповсюджувачів у світі воєнних ракетних технологій, і передає їх, зокрема, в Іран і Сирію. Передача Північною Кореєю ядерної зброї чи матеріалів державам або недержавним утворенням буде розцінена як смертельна загроза для Сполучених Штатів, і ми притягнемо Північну Корею до повної відповідальності за наслідки таких дій», - заявив Буш. Він також зазначив, що США залишаються відданими дипломатії і продовжуватимуть захищати себе і свої інтереси.

У свою чергу Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схефер назвав випробовування ядерної зброї Північною Кореєю ударом в обличчя міжнародному співтовариству. «Це неприйнятно. Це не лише загроза безпеці та миру у регіоні, це загроза миру та безпеці у світі, і вона вимагає якнайсерйознішої реакції з боку міжнародної спільноти», - додав він. Заява обурення надійшла і від голови зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Хав'єра Солани. Той зазначив, що випробування Пхеньяна є дуже поганою новиною не лише для світу, але й для громадян Північної Кореї. Зокрема Солана сказав так: «Врешті-решт уряд Північної Кореї витрачає велику кількість грошей на щось, що не приносить жодної користі людям у Північній Кореї, які продовжують голодувати».

Між тим російський міністр оборони Сергій Іванов заявив, що чітко знає місце, де проводились випробовування. Він висловив занепокоєння, що це може спровокувати збройний конфлікт у регіоні. З заявою засудження виступив і російський президент Володимир Путін. «Це турбує не лише Північну Корею. Неймовірної шкоди було завдано процесу процесу нерозповсюдження ядерної зброї та зброї масового знищення у світі», - сказав він. Сьогодні ж у телефонній розмові з Джорджем Бушем Президент Путін підтвердив необхідність координації дій з метою врегулювання проблеми, пов'язаної з випробуванням Північною Кореєю ядерної зброї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG