Спеціальні потреби

Звичайний чоловік із Маямі диктує політику ЗМІ і не тільки


У цьогорічній конгресовій виборчій кампанії, яка завершиться приблизно за п'ять тижнів, один з найпотужніших інструментів передвиборчої боротьби в арсеналі республіканців - це самотній чоловік, який адмініструє малобюджетний вебсайт зі своєї квартири у Маямі.

На сайті вказано, що його відвідують 13 мільйонів людей на день, а чоловіка, який за всім цим стоїть, звати Мет Драдж. Він у незмінній шляпі найперший розкрив світові історію з Монікою Левінські. З того часу незалежно, чи ви його читаєте, чи ні, він мав неабиякий вплив на наші знання про політику. ‘‘Тож тут усе тепленьке з преси’’, - додає він. Зі своєї квартири Мет Драдж може послати хвилі шоку у мас-медіа та виборчим штабам США, розсилаючи гарячи новини, які часто супроводжуються його характерною сиреною. ‘‘Якщо Драдж має сирену, люди знають – це щось варте уваги’’, - говорить Марк Галперин, політичний директор телекомпанії ‘‘АВС’’. А політичний радник демократів Кріс Ліхейн додає: ‘‘Буквально, щось з’являється на сайті Драджа, і починають дзвонити телефони’’. Марк МакКіннон є одним з найвищих радників президента Буша. Він говорить так: ‘‘Я би сказав, що я перевіряю сайт Драджа 30-40 разів на день’’.

Республіканські політтехнологи підтримують пряму лінію до Мета Драджа, часто використовуючи його для нападів на своїх опонентів. ‘‘Я знаю, що коли у нас зустрічі, інформація потрапляє до Драджа’’, - говорить Марк МакКіннон. Після чого ЗМІ часто підхоплюють її.

Класичний приклад: у пеклі президентської кампанії 2004 року група ветеранів безпідставно ставила під сумнів воєнне минуле кандидата Джона Керрі. Звинувачення одразу підхопив Драдж, а за ним свої розслідування розпочали усі основні засоби масової інформації. Нова книга, співавтором якої є політичний директор телекомпанії ‘‘АВС’’ Марк Галперин порівнює Мета Драджа з Вольтером Кронкайтом. Однак, Кронкайта називали людиною, якій найбільше довіряють в Америці. Драдж каже, що приблизно 20 відсотків його репортажів є хибними. На нього навіть подали в суд, коли він безпідставно звинуватив помічника Біла Клінтона у тому, що той побив свою дружину. Драджа також звинувачують у республіканських упередженнях. ‘‘Я жебраю за гарною історією. Я йду туди, де смердить. Я упереджений щодо новин’’, - додає він.

Марк Гал перин говорить так: ‘‘Чи це добре для американського політичного діалогу, що Мет Драдж має стільки влади? Він не пише статей про урядові програми, соціальне забезпечення та охорону здоров’я. Він видає повідомлення про найбільш непривабливі аспекти американської політики. Коли це домінує у діалозі, то саме до цього іде країна, саме про це пишуть політичні новини’’. Однак Галперин додає, що Драдж не є причиною культури брудної білизни, а лише її відображенням: ‘‘Ніхто не змушує нікого відвідувати його вебсайт. Людей тягне до нього, бо там є гаряченька політична інформація. Він дає щось таке, чого люди хочуть’’. Ще один доказ консервативних настроїв Драджа – він не приділив великої уваги скандалу з конгресменом Марком Фолі. Як каже Марк Галперин, це тому, що Фолі – республіканець.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG