Спеціальні потреби

Актуально

В Конгресі слухали справу Гезболи

Відповідальні за контр терористичну діяльність урядовці США кажуть, що екстремістське угруповання Гезбола продовжує становити загрозу як для уряду Лівану, так і інтересам Сполучених Штатів.

На слуханнях цієї справи в Конгресі було сказано, що Гезбола крім того намагається встановити небажане партнерство з іншими терористичними організаціями світу. Атмосфера занепокоєння панувала на слуханнях підкомісії американського Конгресу з питань контр-тероризму. У ній головує Едвард Ройс, який каже так: «Немає значення, яку роль відіграє Гезбола в тероризмі - ключову чи другорядну. Однак за теперішньої доби поширення зброї масового знищення, навіть і третьорядна команда, вже не говорячи про Гезболу, викликає занепокоєння».

Гезбола та лідер угруповання Шейх Гассан Насралла дійсно змушують Сполучені Штати хвилюватися. Особливо після недавньої війни в Південному Лівані. Атака Гезболли на Ізраїль спровокувала конфлікт. Однак те, що угруповання спромоглося протягом понад місяця чинити силам Ізраїлю опір, забезпечило бойовикам значну підтримку на Близькому Сході. Сформоване в 1982 році угруповання підтримують Іран тат Сирія. Звітуючи учора перед законодавцями, офіційний представник Держдепартаменту з питань контр-тероризму Франк Урбанчик застеріг, що Гезбола намагається встановити партнерство з іншими терористичними угрупованнями. «Не таємниця, і ми не намагаємося цього приховати, що Гезбола безсумнівно зацікавлена в поширенні своїх зв'язків з іншими терористичними організаціями світу, і їй це вже вдалося на Західному березі та в секторі Газа», - говорить він. На рахунку Гезболи - ряд терористичних атак, включно з організацією вибухів у 1983 році в Бейруті, що призвело до загибелі 240 морських піхотинців США.

З усього видно - занепокоєння американських чиновників і законодавців - небезпідставні. Гезбола навіть намагається співпрацювати з колумбійським повстанським угрупованням ФАРК, яке фінансується за рахунок наркоторгівлі. «Зв'язки, які ми бачимо за межами Лівану, за виключенням звичайно Ірану та Сирії, здебільшого пов'язані з поставками і підтримкою. Але, що нас дійсно дуже бентежить - це потенційний зв'язок між Гезболою і наркотероризмом - угрупованням ФАРК у південній Америці, яке проблематичне саме собою, і потенційно може використати цей механізм проти нас, як в межах США, так і на Близькому Сході», - говорить Франк Урбанчик. Водночас він заявив, що Гезбола не має ані глибоких коренів, ані широкої підтримки в Лівані, де повним темпом іде відбудова спричинених конфліктом руйнувань.

Всі новини дня

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

Президент Джо Байден приймає в Білому домі президента Володимира Зеленського 21 вересня. Це вже шоста їхня особиста зустріч та третій візит українського очільника до головної резиденції президента США.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG