Спеціальні потреби

Висувають рiзнi версiї загибелi Ту-154


У Донецькій області триває ідентифікація тіл пасажирів російського літака Ту-154, який зазнав катастрофи минулого тижня. На місці падіння лайнера завершено рятувальні роботи. Правоохоронці продовжують з`ясовувати причини катастрофи. Тим часом мас-медіа висувають власні версії.

Майже половину тіл загиблих у катастрофі російського літака Ту-154 в Донецькій області вже ідентифіковано. Тіла опізнаних родичами громадян відправлено в Санкт-Петербург для поховання. Решта тіл знаходитимуться в Донецьку до завершення процесу ідентифікації. Для нього знадобиться проведення ДНК-експертизи, кажуть експерти. Донецькі правоохоронці зазначають, що цей процес може виявиится досить тривалим.

Тим часом на місці падіння літака у Донецькій області завершилося санітарне очищення території. Після роботи експертів там залишився чистий майданчик. Урядова комісія підписала відповідний акт. Російський МЗС офіційно подякував Україні за підтримку в зв`язку із катастрофою. Керівництво країни перенесло святкові заходи з нагоди річниці незалежності. Місцева влада надала рідним загиблих місця у готелях та забезпечила їх транспортом. На місці падіння працювали російські рятувальники та слідчі.

На цьому фоні експерти продовжують висувати нові версії причин катастрофи літака, який виконував рейс Анапа-Санкт Петербург і впав минулого вівторка неподалік Донецька. У російських медіа дедалі популярнішою стає версія про те, що катастрофу літака Ту-154 спричинили непрофесійні дії українських авіадиспетчерів. Мовляв, харківські наземні служби не дозволили лайнеру обійти грозовий фронт. Тому пілоти спробували облетіти його на надто великій висоті – майже 12 кілометрів. Через це літак втратив керованість і зірвався у так званий «штопор». Такий сценарій катастрофи змальовує льотчик-випробувач Володимир Герасимов.

Втім українські та російські офіційні особи поки що заперечують таку версію. Міністри транспорту двох країн вважають, що українські авіадиспетчери не винні у катастрофі російського літака. Принаймні жодних даних на підтримку такої гіпотези спеціальна технічна комісія не виявила.

Українські диспетчери також відкидають таку версію. Кажуть, що дії російського екіпажу не обмежували. Тим більше, що поруч не було інших повітряних суден. На прохання пілота Ту-154 надали достатньо широкий коридор для того, щоб оминути грозу. Цей маневр узгодили із іншими службами.

Слідчі правоохоронних органів двох країн поки що утримуться від озвучення власної версії. Офіційні висновки про причини кататстрофи, внаслідок якої загинуло 170 людей, будуть оприлюднені лише після розшифровки записів бортових самописців. Їх, як повiдомляють, стан задовільний і дозволить експертам завершити слідство за декілька тижнів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG