Спеціальні потреби

Американські солдати готуються до нової війни з новим ворогом


Хвиля насильства в Багдаді змусила американських військових збільшити свою присутність в іракській столиці. На сьогодні понад 60 відсотків бойового складу збройних сил США або перебувають або ж побували в Іраку та Афганістані.

Чимало з військових офіцерів проходили своє навчання ще за часів Холодної Війни. Однак сьогодні обличчя ворога змінилося. І умови, в яких американські військові зараз ведуть бойові дії, вимагають від армії зміни системи навчання командирів. Одна з провідних військових академій США ''Вест Поінт'' знаходиться у штаті Нью-Йорк. Там вже тепер намагаються створити для майбутніх офіцерів умови тренування наближені до сьогоднішніх бойових дій.

З магнітофонів лунає арабська музика. Американські солдати обережно підходять до місцевих старійшин. Основна частина загону розташувалась неподалік у кущах. Якби не зелені дерева, то можна було б подумати, що ви знаходитесь в Іраку. Це тому що так задумано, каже майор американської армії Кристофер МакКінні: ''Старости, повстанці, селяни або як ми їх називаємо цивільні на полі бою. Також бачимо тут представників преси. Створюємо мовний бар’єр. Культурний аспект теж враховано, як то повага до голови дому, членів родини. Розігруємо ситуації коли цивільні заважають солдатам виконувати завдання, можливо не спеціально, а просто тому, що звикли щось робити у своєму селі, в якому раптом виникла перестрілка''.

Капітан Раян Морган служив в Іраку у 2003. Тепер він готує курсантів ''Вест Поінту'', в якому навчався сам у часи, коли Сполучені Штати готувались до війни з більш наявним ворогом. Він говорить так: ''Нам довелось змінити напрямок нашого тренування зі стандартного, за часів Холодної війни це була оборона-захист, до більш відокремленого, асиметричного ведення бою, яке ми зараз спостерігаємо в Іраку''.

Створювати умови, наближені до реальності, військовим допомагають перекладачі та актори, для яких війна в Іраку не просто гра. Семі Сава покинув Ірак у 1992 році. З початку війни у 2003 він їздить в Ірак як перекладач і консультант. Зараз він виконує роль сільського старости і отримає зарплатню від американської армії. ''Я хочу навчити їх, як поводити себе з іракцями. Як дотримуватися іракських традицій. Наприклад, не розмовляти з жінками. Не тиснути жінці руку. Не закидай ногу. Не набридати старості. Ти повинен поважати сільського старосту або мера села чи міста. Треба бути ввічливим до людей. Завжди їм посміхатися і вони будуть поважати вас'', - говорить він.

Такі навчання - гарна нагода для інструкторів навчити курсантів етиці поведінки на полі бою, особливо у світлі останніх звинувачень на адресу американських солдатів у зґвалтуванні та вбивствах іракських цивільних.

Під час навчання військові, які повернулися з полів бою в Іраку та Афганістані, де кулі та бомби справжні, передають свій досвід молодим офіцерам. Адже, як говорять в американській армії, чим більше ти пітнієш під час навчання, тим менше проливаєш крові на полі бою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG