Спеціальні потреби

Одеса: Чи буде мир на Близькому Сході?


Тимчасове припинення збройного протистояння між Ізраїлем та Ліваном жваво обговорюють і в Україні. Зокрема, міський голова Одеси, колишній керівник парламентського комітету «Україна-Ізраїль» Едуард Гурвіц сумнівається у здатності миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй ефективно стати на заваді терористичним акціям Гезболли.

Едуард Гурвіц дотримується думки, що говорити про повне припинення збройного протистояння між Ізраїлем і Ліваном не доводиться. А підписана мирова угода на даному етапі не може бути дієздатною, «тому що з терористами домовитися неможливо»:

«Мені здається, що терористи жодним чином не будуть виконувати умови про припинення вогню. Терористи не будуть роззброєні і це створить умови для продовження їхніх дій проти Ізраїлю. Проблеми, які існують на кордоні двох країн вже чимало років, помітно загострилися після виведення п’ять років тому ізраїльських військ з ліванської зони. Ця гострота буде зберігатися і надалі», - зазначив Едуард Гурвіц.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц не вірить і у здатність миротворчих військ ООН вплинути на дії Гезболли. На його думку, не маючи прав на ведення бойових дій з порушниками мирної угоди та на їх роззброєння, миротворці не будуть здатні нормалізувати ситуацію. Поведінка Організації Об’єднаних Націй в історії всіх конфліктів на Близькому Сході доводить, каже мер Одеси, що ця міжнародна організація не здатна до реалізації історичної місії – встановлення справжнього миру і визнання терористів терористами, а бандитів бандитами:

«Саме тому миротворці Організації Об’єднаних Націй не будуть здатні убезпечити Ізраїль та Ліван від терористів, які мають потужну підтримку. У нинішніх умовах це не реально”, - наголосив Едуард Гурвіц.

Як відомо, мерія Одеси спрямувала до міста побратима Хайфи у Ізраїлі пропозицію прийняти на оздоровлення і відпочинок групу дітей з зони конфлікту. Міська влада готова взяти на себе усі витрати, пов’язані з прийомом гостей.

XS
SM
MD
LG