Спеціальні потреби

Сьогодні Україна очікує нового прем’єра


Сьогодні в Україні має з’явитися новий прем’єр. Процедуру затвердження Віктора Януковича у Верховній Раді мали розпочати сьогодні на вечірньому засіданні Ради. Детальніше про це йдеться в розмові Анни Дидик з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, що зараз відбувається в парламенті?

ВС: Добрий вечір! Власне кажучи, в парламенті зараз відбувається процедура затвердження прем’єр-міністра. Щойно завершив свій виступ Президент Віктор Ющенко, який сам приїхав до парламенту, аби виголосити промову і підтримати Віктора Януковича у цьому процесі затвердження. І зараз на трибуні сам Янукович, який у своїй доповіді, яка має тривати цілу годину, розповідає про те, як вони з президентом домовлялися про те, щоб об’єднати країну, як вони знаходили спільні компроміси і спільні бачення. Тобто, процедура відбувається і, вочевидь, вона буде цілком успішною з огляду на те, що до коаліції входить достатня кількість голосів, необхідна для затвердження Януковича.

АД: Хто з Нашої України готовий голосувати за кандидатуру Віктора Януковича?

ВС: Наша Україна ухвалила рішення голосувати у вільному режимі, тобто хто хоче, той буде підтримувати Януковича, хто не хоче, той може за нього не голосувати. Але у зв’язку з цим є певні проблеми: Янукович сьогодні дуже різко заявив, що якщо ці люди не хочуть підтримувати його кандидатуру, то вони можуть не входити до коаліції, а отже, не брати участі у владі. Тобто, це, фактично, ультиматум щодо необхідності підтримки від цілої фракції – мовляв, якщо фракція увійшла до коаліції, то вона має підтримати кандидатуру від цієї коаліції. У Нашій Україні щонайменше 25 осіб, які досить критично ставлять до Януковича, нагадують про зловживання владою, про порушення, які були організовані Віктором Януковичем та Партією Регіонів під час президентських виборів. Вони кажуть про те, що їх виборці просто не зрозуміють такої позиції. Зокрема, це депутати із західних областей України. Однак, президент закликав всіх підтримати цю кандидатуру, оскільки, як він сказав, все зроблено згідно закону і треба вчитися жити за правовими нормами.

АД: Вікторіє, коли може бути сформований уряд і хто до нього потрапить?

ВС: Вже знаємо прізвища двох кандидатів, зокрема, які будуть в уряді від президентської квоти – це міністр закордонних справ, ним залишиться Борис Тарасюк, і міністром оборони також президент пропонує залишити Анатолія Гриценко. Він це вже оголосив на парламентській трибуні. А уряд в Україні з’явитися може вже сьогодні. Перед початком процедури Олександр Мороз запропонував депутатам проголосувати, аби вони сьогодні працювали аж до затвердження всього складу уряду. Отже, Україна буде сьогодні спостерігати, я думаю, досить довго, як будуть затверджувати прем’єра і намагатися вгадати хто все ж таки буде міністрами в уряді Януковича, хто із складу коаліції, яка тепер має назву коаліції національного єднання від комуністів, соціалістів, Нашої України та фракції Регіонів, потрапить до уряду.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG