Спеціальні потреби

Світова спільнота думає над вирішенням близько-східного конфлікту


До врегулювання ізраїльсько-ліванського конфлікту чимало зусиль докладає міжнародне співтовариство. Сьогодні до Ізраїлю відбуде Державний секретар США Кондоліза Райс.

А у середу в Італії проходитиме міжнародна зустріч, присвячена пошукам розв'язання цієї проблеми. Між тим ізраїльський уряд переконаний, що вирішення кризи не буде легким процесом. Попри інтенсивні міжнародні зусилля врегулювати ситуацію на Близькому сході, ізраїльський уряд переконаний, що криза у Лівані ймовірно закінчиться не скоро, адже процес знешкодження терористичної інфраструктури Гезбола, кажуть ізраїльські посадовці, займе багато часу. Утім, вони підтримують ідею розгорнення міжнародних миротворчих сил на півдні Лівану, бажано під егідою НАТО у районах, що тепер знаходяться під контролем Гезболи.

«Наша мета створити ситуацію, в якій є якомога більше місця для дипломатичних зусиль. Цілі, які ми поставили перед собою, будуть досягнуті. Ми бачимо це як поєднання військових операцій, які досягають свого, плюс міжнародні зусилля завершити цей процес», - говорить міністр оборони Ізраїлю Амір Перез.

У той час, як в Ізраїлі перебуває міністр закордонних справ Німеччини Франк Вольтер Штайнмайєр, у Лівані знаходиться інший німецький посланник Петер Віттіґ, який зустрівся з прем'єр-міністром Лівану Фуадом Синіорою.

«Нашим пріоритетом є розрядження напруження у цій небезпечній ситуації. Нам необхідно створити умови, в яких зупинити насильство і створити політичні для знайдення розв'язки і стабілізації будуть знайдені», - говорить Віттіґ.

Між тим Ізраїль погодився послабити блокаду бейрутського порту, щоби відкрити доступ кораблям з міжнародною гуманітарною допомогою.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG