Спеціальні потреби

У США підвищать мінімальну зарплату?


Від 30-их років минулого століття американський закон гарантує робітникам певний мінімальний рівень зарплати. Сьогодні демократи у Конгресі США кажуть, що настала пора знову цей рівень підвищити.

Робітники, що працюють за мінімальну платню - працівники ресторанів і готелів, охоронці й продавці - заробляють встановлений федеральним урядом мінімум - п'ять доларів, 15 центів на годину. Востаннє цей рівень було підвищено в 1997 році. Демократи в Конгресі аргументують, що теперішня мінімальна зарплата не відповідає умовам сьогодення. Джеред Бернстін є старшим економістом в Інституті Економічної політики. За його словами мінімум встановлено, щоб хоч якось підтримати найнижче-оплачуваних робітників. Багато з них відноситься до числа найменш забезпечених у суспільстві. І якщо розглянути, хто саме одержує мінімальну зарплату, то можна переконатись, що серед них диспропорційно є багато представників меншостей.

Статистичні дані Інституту економічної політики прогнозують, що підвищення рівня мінімальної зарплати вплине на приблизно 15 мільйонів із загальної робочої сили в 150 мільйонів осіб. Вільям Нісканен є головою ради директорів Інституту Катона, дослідного центру у Вашингтоні. Він проти підвищення рівня мінімальної зарплати. «Це - неправильна економічна політика. Це збільшить кошт наймання малокваліфікованої робочої сили та матиме два наслідки: перший - працедавці найматимуть менше таких робітників, і друге - працедавці компенсуватимуть втрати на пільгах і на умовах праці», - каже він.

20 штатів у США встановили власний рівень мінімальної зарплати, що перевищує федеральний мінімум в п'ять доларів 15 центів на годину. Джеред Бернстін каже, що на такій зарплатні за сьогоднішніх економічних умов не проживеш. «Якщо подивитись на економіку з відстані, то все виглядає чудово. Проте, зблизька видно деякі проблеми. Це правда, що валовий внутрішній продукт здорово зростає і зріст продуктивності просто супер. Одначе доходи людей, віднесених за прибутком до нижчої шкали зарплатні, чи то поквартально, чи щорічно, - нижчі від коефіцієнта інфляції», - говорить він. Бернстін не вірить, що підвищення рівня мінімальної зарплати призведе до втрати робочих місць. Він доводить, що кількість робочих місць фактично зросла після останнього підвищення мінімуму в 1997 році. «Доказів втрати робочих місць не було. Це був аргумент, не доведений доказами», - говорить Джеред Бернстін.

Вільям Нісканен каже, що кращий спосіб боротьби з убогістю замість підвищення мінімальної зарплані, є збільшення можливостей для членів мало імущих сімей здобути освіту. «Сполучені Штати витрачають набагато більше на державні школи ніж будь-яка інша країна світу. А ми займаємо 15-20 місце в міжнародних тестах з читання і математики. В порівнянні з рештою світу, наша державна система шкіл дає дуже низькі результати», - говорить Нісканен.

Демократи використовують це питання для мобілізації свого електорату на цьогорічні вибори до конгресу. Недавно вони погрожували заблокувати підвищення зарплати конгресменів, якщо республіканці не поступляться. Вони кажуть, що конгресові зарплати збільшились на 32 тисячі доларів на рік, від часу останнього підвищення мінімального рівня зарплати.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG