Спеціальні потреби

Шукають виходу з парламентської кризи


Якими є можливі шляхи розблокування роботи парламенту? “Наша Україна” на ультиматум Партії регіонів відповідає ультиматумом, авторитети Майдану радять пристати на деякі з вимог регіоналів, а прості українці стомилися і від помаранчевих, і від синьо-білих.

Або опозиція сідає з владою за стіл переговорів, або влада вдається до адекватних дій для розблокування парламенту. Такою різкою заявою коаліція відповіла на зірване у понеділок засідання круглого столу. Говорить перший заступник голови центрального виконкому НСНУ Ігор Жданов:

«В нас є два альтернативних варіанти: або коаліція сідає за круглий стіл разом з опозицією – і ми домовляємось, або адекватні наші дії будуть пов`язані з тим, щоб розблокувати роботу парламенту».

Про які саме адекватні дії йдеться – Жданов не уточнив, сказавши тільки, що ці дії будуть не силові. Він також додав, що засідати до Українського дому помаранчеві не підуть.

Представник “Нашої України” визнає, що в країні парламентська криза, проте, за його словами, штучно спровокована. На закиди журналістів – мовляв, “Наша Україна” сама колись, будучи в опозиції, блокувала роботу Верховної Ради – він каже, що є різниця:

«Я думаю, що єдина відмінність в тому, що колишній режим намагався продавити силовим тиском, а нинішня влада пропонує сісти за круглий стіл і домовлятись. Оце єдина різниця, але вона характеризує політичний режим, який був тоді, і зараз. Якщо ви чуєте від влади, що потрібно забезпечити права опозиції, давайте розбиратися, які комітети, як сформувати тіньовий уряд – попередня влада, ні Медведчук, ні інші взагалі такого не пропонували».

Пристати на деякі з вимог регіоналів – таку рекомендацію подав коліціянтам колишній народний депутат з партії “Реформи і порядок” Тарас Стецьків. На прес-конференції в Києві “комендант Майдану” порадив помаранчевим віддати Партії регіонів посаду віце-спікера і певну кількість комітетів та погодитись на роздільне голосування за спікера і прем`єра. За його словами, це розрядило б ситуацію та позбавило регіоналів будь-яких резонів для подальшої блокади.

А тим часом прості українці висловлюють розчарування тим, що новообрана Верховна Рада, замість працювати, ось уже понад три місяці з`ясовує стосунки. Ось кілька інтерв`ю, які я записала на вулицях Києва:

- «Я дуже погано думаю про це. Що народ покинули і борються за свої інтереси. Хто винен – Партія регіонів. Там зібралися всі багато і вони захищають свої інтереси, і стараються загребти все, загребти бюджет народний, і всю власть загребти в свої руки і направити на свої кармани.
Як можна, нормальна людина, вона прийшла на роботу. Платять пільги, велику зарплату, і нічого не робити, заніматися вот етой свістопляской»!

- «Я думаю, що це їх право. Хоча це не цивілізовано виглядає. Можна якимись іншими аргументами. Але, видно, в них немає ні інтелектуальних, ні інших аргументів».

- «В принципі, може, по комітетах можна дать більше їм, бо все-таки великий процент їх пройшов».

- «Це просто бездарні люди, які мають гроші і хотять мати ще більше їх, взяти владу в руки. Мені здається, що створена коаліція повинна просто без них провести вибори керівного складу і продовжувати працювати».

- «Відбувається балаган, настоящій балаган, ніхто не думає про державу. Ніхто не думає зараз про ці обіцянки, які потрібно виконувати. Помаранчеві, регіони – це є синоніми... Регіони, Наша Україна це грошові мішки. Грошові мішки з одної і з другої сторони. Я глибоко розчарований».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG