Спеціальні потреби

В Українi починається формування уряду


Цього тижня сформована в українському парламенті правляча коаліція формуватиме уряд. Більшість експертів не мають сумнівів, що в прем'єрське крісло повернеться Юлiя Тимошенко. Найбільша інтрига – чи вдасться її запеклому критику Петровi Порошенку стати головою Верховної Ради.

Вже цього тижня в Україні може з`явитися новий уряд. Президент Ющенко пообіцяв внести кандидатуру прем`єра на затвердження Верховній Раді у понеділок. Втім, призначення членів Кабінету Міністрів, очевидно відбудеться не раніше середи. Адже спочатку парламент має сформувати керівні органи Ради. Оглядачі прогнозують, що ця процедура може забрати сесійний день у вівторок.

Офіційно персональний склад Кабінету Міністрів поки що не визначений. Здається, найменше сумнівів, що в прем`єрське крісло повернеться – Юлія Тимошенко. Вона каже, що подаватиме на затвердження кандидатури міністрів вже після свого призначення. Так вимагає Конституція. Протягом вихідних політичні сили-учасники коаліції проводили внутрішні консультації – кого саме, вони бачать на тій чи іншій посаді. Адже квоти вже розподілені. В коаліційній угоді вже погоджено, які політичні сили висуватимуть яких міністрів.

Соціалісти вже частково визначилися із кандидатами на урядові посади за своєю квотою. І повідомили претендентів на керівника Мінтрансом, та першого віце-прем`єра. З рештою обіцяють визначитися в понеділок. Так само проходять консультації і в найчисельнішій фракції коаліції – БЮТ. Там не приховують, що кандидатів на посади міністрів визначають шляхом рейтингового голосування членів фракції. А керівників деяких державних корпорацій, скажімо, таких як «Нафтогаз» взагалі, обиратимуть на конкурсі.

Втім, не виключено, що будуть і рокіровки. Принаймні Наша Україна вже запропонувала соціалістам обміняти посаду керівника МВС на посаду міністра транспорту і зв`язку. Нашоукраїнці не проти, щоб відомством продовжував керувати близький до Соцпартії Юрій Луценко.

Чи не найбільша інтрига цього тижня – кого запропонує на посаду спікера Наша Україна. Найчастіше називають впливового в керівництві партії бізнесмена – Петра Порошенка. Але саме його звинувачувала в корумпованості Юлія Тимошенко. І казала, що таких людей не повинно бути у владі. З іншого боку, члени коаліції не матимуть право вето на кандидатів, запропонованих партнерами. І якщо БЮТ не віддасть голоси за спікерство Петра Порошенка, то й Наша Україна матиме підстави не підтримати Юлію Тимошенко на прем`єрську посаду.

Експерти та політологи не мають одностайної думки – чи зможуть в майбутньому співпрацювати ці два політики. Одні вважають, що протистояння Порошенко-Тимошенко буде постійною лінією конфлiкту між законодавчою та виконавчою гілками влади. Інші кажуть, що ці два непересічних і прагматичних політики приречені знайти спільну мову. Адже ймовірний розпад коаліції зашкодить їм обом.

Також цікаво буде спостерігати, яку роль члени правлячої коаліції відведуть опозиції. До виборів, скажімо, Юлія Тимошенко обіцяла віддати меншості посади керівників декількох ключових парламентських комітетів – зокрема, бюджетного та свободи слова. Мовляв, щоб опозиція контролювала кожен крок влади. Нині ж БЮТ готовий запропонувати «регіоналам» посади лише перших заступників. За тіснiше залучення цієї впливової політичної сили до управління виступає президент. Частково задовольнивши кадрові апетити «донецької еліти», Віктор Ющенко намагається змусити лідерів цієї бізнес-групи не створювати кризових ситуацій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG