Спеціальні потреби

Останні новини про приріст ВНП


В травні валовий національний продукт України збільшився на вісім з половиною відсотків. За даними Держкомстату, таке значне покращення макроекономічних показників сталося за рахунок зростання у будівництві, транспорті та електроенергетиці. Рівно на десять відстотків більше з початку року випустила продукції українська промисловість.

Майже на третину, за даними Держкомстату, зросли в першому кварталі доходи українців. У квітні в середньому по країні з розрахунку на одну особу він складає майже 560 гривень. Майже 10 мільярдів гривень люди поклали у банківські установи.

Найбільше відчули зростання доходів громадян продавці нових автомобілів. У травні їх куплено рекордну кількість – 50 тисяч. Це на 80 відсотків більше порівняно із минулорічним показником. В багатьох дилерських мережах через підвищений попит спостерігався дефіцит. Бажаючим придбати нове авто доводиться чекати по декілька тижнів.

Втім, експерти попереджають й про небезпечні тенденції. З початку року імпорт майже на 2 мільярди доларів перевищує експорт. І продовжує зростати. Фахівці дослідницької компанії GfK кажуть – у квітні майже на 6 пунктів знизився індекс споживчих настроїв населення. Це означає, що громадяни стали песимістичніше оцінювати економічні перспективи української економіки. Експерти частково пояснюють це тривалою політичною невизначеністю.

Ще одна небезпека – можливе підвищення цін на енергоносії, зокрема, на російський газ. Про його ціну на друге півріччя з Газпромом і досі не домовилися. Компанія «Нафтогаз України» заборгувала за вже спожите паливо майже 700 мільйонів доларів і змушена брати кредити для того, щоб розрахуватися. Критично низькими прем'єр Юрій Єхануров називає розрахунки населення за енергоносії:

“Якщо говорити про стан розрахунків за природній газ за 5 місяців, то я не знаю, я не сторонник емоцій, але в принципі, фахівці вважають, що стан розрахунків жахливий”.

«Нафтогаз» дав доручення відключити від постачання понад шість десятків найбільших підприємств-боржників. Експерти попереджають, що після чергового підвищення цін на газ платити за нього не зможуть мільйони українців. Прогнозують, що за комунальними субсидіями звернуться близько двох мільйонів громадян. Втім, уряд планує переглянути й цю систему допомоги. Кажуть, що в нинішньому вигляді вона не стимулює людей економити. Навіть навпаки, попри заклики урядовців, споживання газу населенням зростає.

XS
SM
MD
LG