Спеціальні потреби

Помаранчевої коалiцiї таки не буде?


Помаранчева коаліція розвалилася ще до свого створення. Новину від суботи про припинення переговорів офіційно підтверджено сьогодні. Із переговорів вийшла «Наша Україна» через ультиматум Олександра Мороза.

Україна на порозі чергового коаліційного процесу. Помаранчева коаліція у понеділок сама поставила на собі хрест. Зробила це «Наша Україна», щоправда переклавши відповідальність за зрив переговорів на Соцiалiстичну партiю України.

У зв’язку з ультимативними заявами СПУ щодо посади голови Верховної Ради «Наша Україна» вважає, що подальший хід переговорів з формування коаліції є безперспективним, висловлює жаль, що особисті амбіції лідера соціалістів зруйнували переговори по створенню коаліції, і вважає, що такий крок СПУ є безвідповідальним перед українським народом – це текст короткої заяви «нашоукраїнців».

У відповідь соціалісти нагадали, скільки Олександр Мороз зробив для того, аби «Наша Україна» стала партією влади та заявили, що не виходять з переговорів. Блок Юлiї Тимошенко, що опинився в складній ситуації, коли питання прем`єства Тимошенко було вирішене, але переговори зірвані, апелює до президента, закликаючи його вести переговори від імені «Нашої України». Однак, схоже, президент вирішив бути над процесом і заявив – відповідальність за коаліцію має нести потенційний прем`єр, явно натякаючи на Тимошенко:

«Думаю, що полiтик, який претендує на посаду прем`єр-мiнiстра, має взяти на себе вiдповiдальнiсть за створення коалiцiї. Це є європейська норма. Це є логiка здорового глузду. Це є норма української Конституцiї».

Тимошенко на це відповіла доволі промовисто, запитавши, чи може жінка народити дитину без участі чоловіка.

Лідерка БЮТ, у свою чергу, переконана, що паралельні переговори Нашої України з Партією регіонів проводяться. У разі стоврення так званої біло-блакитної коаліції Тимошенко обіцяє йти в опозицію. Натомість цілком можливо, що переговори затягнуться у часі. Президент чітко дав зрозуміти, що не збирається розпускати парламент, якщо коаліції не буде створено у визначений Конституцією термін. Таким чином на чолі Кабміну залишаєтиметься Юрій Єхануров, який цілком влаштовує Ющенка: «Пам`ятайте, повторних виборiв не буде. Сьогоднi Вам довiрено вiдповiдати за країну. Отож ви мусите створити бiльшiсть», -- зазначив президент.

XS
SM
MD
LG