Спеціальні потреби

Слухання щодо нового посла США в Українi


У сенатському комітеті з міжнародних відносин відбулись слухання в справi затвердження кандидатури нового посла США в Україні. На цю посаду президент Буш номiнував досвiдченого дипломата Вiльяма Тейлора.

Представляючи номінанта, головуючий на засіданні сенатор Ричард Луґар відмітив прогрес, який Україна досягла після помаранчевої революції (читайте уривки з виступу сенатора Луґара). Але наголошуючи на тому, що демократія не може бути збудована після однієї хоча і ключової події, Луґар відмітив, що Сполучені Штати повині, як він зазначив, робити свою частину, допомагаючи розвитку демократії та вільного ринку в Україні.

Сенатор Луґар при цьому назвав однією з ключових проблем України її енергетичну залежність:

«Так само, як у випадку зi Сполученими Штатами, енергетична залежність України робить її вразливою до коливання цін та маніпуляції країн, які здійснюють енергетичні поставки. Розвиток альтернативних енергетичних джерел разом з підвищенням енергозбереження повиннi бути фокусом спiвпрацi з Україною».

Вiльям Тейлор же продемонстрував добру обізнаність українськими справами. Одна з його попереднiх посад включала координацію американської допомоги колишнім радянським республікам.

Він заявив, що помаранчева революція змінила динаміку взаємин між Україною та США. За його словами, покращення ситуації в Україні дало США можливість надати її статус країни з ринковою економікою та зняти застарілу поправку Джексона-Веніка. I на даному етапі США підтримуватимуть інтеграцію України до НАТО та євроатлантичних структур, додав вiн:

«Адміністрація рішуче підтримує прагнення України вступити у НАТО і якщо моя кандидатура буде затверджена, я зроблю усе від мене залежне для того, щоб посприяти Україні у реалізації політичних, економічних реформ, та реформ у галузі безпеки та оборони, необхідних для можливого членства України у НАТО».

Вільям Тейлор додав, що очікує, що вже цієї осені Україна зможе отримати запрошення до вступу у НАТО, але ключовим у питанні членства України в альянсі буде позиція самих українців, сказав вiн.

У питаннях економіки Тейлор зазначив, що буде підтримувати вступ України до Світової організації торгівлі. Водночас він пiдкреслив, що добрі взаємини України з США та європейською спільнотою не заперечують добрим взаєминам з Росією.

Після слухань члени сенатського Комітету мають проголосувати за затвердження кандидатури Вільяма Тейлора на посаді посла США в Українi, яку у результаті дипломатичної ротації покидає теперішній посол Джон Гербст.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG