Спеціальні потреби

Пiсля свят в Українi - знову переговори


Після свят Україна знову повертаєтсья до колаіційних переговорів стосовно призначення уряду та визначення конфігурації парламентської більшості. Ключове питання – прізвище прем`єра та учасники парламентської коаліції.

Юлія Тимошенко та Віктор Янукович – саме ці два прізвища найчастіше лунають у переліку майбутніх кандидатів на прем`єрську посаду. Для Тимошенко це принципова позиція. Вона за помаранчеву коаліцію та за себе у кріслі перм`єра. Саме за це голосували мої виборці - каже вона.

Натомість Партія регіонів наполягає на кандидатурі свого лідера, хоч і не так радикально.

Не втрачає надії втримати прем`єрське крісло і Юрій Єхануров, однак третє місце його рідного НСНУ залишає йому не так багато шансів. Головний козир Єханурова – підтримка президента, вважає політолог Володимир Фесенко. Компромісною фігурою, каже експерт, може виявитися і лідер соціалістів Олександр Мороз, особливо якщо конфронтація поміж БЮТ та НСНУ сягне свого піку.

Натомість у разі створення більш широкої коаліції за участі Партії регіонів, можливі доволі несподiвані кадрові рішення. Якщо на поступки підуть регіонали, то шанси на прем`єрську посаду з`являються у молодого, але дуже перспективного, з погляду аналiтикiв, Арсенія Яценюка. На його боці професіоналізм, гарні стосунки з президентом та непричетність до жодної політичної партії чи політико-фінансової групи, кажуть вони.

Якщо поступатиметься НСНУ, то компромісом можуть стати фігури з Донецька. Наприклад, третій номер списку регіоналів Георгій Скударь або ж президент компанії Індустріальний союз Донбасу Сергій Тарута. Попри належність до так званого донецького клану, Тарута зміг налагодити добрі стосунки з Ющенком, який назвав його гарним зразком вітчизняного бізнесу.

У будь-якому разі, хто б не був прем`єром, Володимир Фесенко прогнозує, що ця людина відіграватиме дуже серйозну роль в українській політиці, адже саме це передбачають відомі зміни до української Конституції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG