Спеціальні потреби

МОЗ оприлюднює чорнобильську статистику


Статистичні підсумки чорнобильської катастрофи підготувало до парламентських слухань з приводу найбільшої світової радіаційної катастрофи Міністерство охорони здоров`я України. Фахівці, які ведуть постійний нагляд за потерпілими людьми та територіями, визначають перевищення норм радіації у багатьох продуктах харчуваннях та в оточуючому середовищі.

Два мiльйони 347 тисяч українців мають проблеми зі здоров`ям через Чорнобиль і знаходяться під наглядом лікарів. Саме таке число визначило Міністерство охорони здоров`я України після того, як міжнародні експерти та різні організації не знайшли єдності у цьому питанні. Перший наслідок аварії – радіаційне опромінення. Саме воно викликало чимало хвороб, в основному онкологічних - рак щитоподібної залози, лейкемії, а також генетичні відхилення.

Найбільше їх фіксується на забруднених радіацією територіях – в основному українського Полісся -- в Житомирській (271 тис. осіб), Київській (639 тис.), Рівненській (248 тис.) та Волинській (150 тис.) областях. Саме в цих областях, а також на Чернігівщині найбільше забрудненої радіонуклідами землі. Якщо короткотермінові радіаційні сполуки вже розпалися, то дія довготермінових буде відчуватися впродовж сотень років.

Українці досі вживають радіоактивно брудні продукти харчування. В першу чергу – молоко. Наприклад на Житомирщині у приватному секторі перевищений рівень радіації в молоці у 70% перевірених корів, на Волині – у половини.

Випромінює радіацію також і ліс. Там -- забруднені дерева, ягоди та гриби, які досі не рекомендується вживати, оскільки це може призвести до збільшення на 40% радіаційного забруднення організму – кажуть медики. Найменше радіації у воді, вона просто не дійшла до нижчих пластів.

Водночас загальний висновок експертів доволі невтішний -- масштаби та рівні забруднення радіоцезієм грунтів, сільгоспугідь та лісів свідчать, що катастрофа завдала, завдає і ще упродовж багатьох років буде завдавати шкоди природі, тваринам й рослинам і людям, підсумовує українське мiнiстерство охорони здоров`я.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG