Спеціальні потреби

На кордонi з Молдовою дещо спокiйнiше


Ситуація на українсько-молдовському кордоні поступово нормалізується. Сьогодні придністровська влада розблокувала декілька митних переходів. В Україні привітали це рішення і сподіваються на наступні кроки Тирасполя.

Блокування митниць на придністровській ділянці молдово-українського кордону частково знято. З п`ятниці відновлено рух на всіх автопереходах. Про це повідомило україньке зовнішньополітичне відомство. Українські митники кажуть, що через кордон вже проїхали десятки вантажних автомобілів та автобусів. Затримок у оформленні немає. Пропускна здатність залежить лише від ритмічності роботи придністровців.

Заступник міністра закордонних справ Андрій Веселовський підкреслює, що зняла блокування не Україна, а саме Придністров`я.

«Придністровська верховна рада прийняла рішення щодо прийому транспортних засобів і вантажів у Придністров`ї. В результаті цього пізно вночі (близько 12 години ночі) блокування руху з української території до Придністров`я припинилося на основних пунктах пропуску Платоново і Кучурган і розпочався пропуск вантажів».

В українському МЗС привітали це рішення і чекають на наступні кроки. По-перше, реєстрацію придністровських підприємств митними органами Молдови. По-друге, розблокування залізничних переїздів. Придністров`я й досі не пропускає їх своєю територією. Втім українські митники кажуть, що ведуть переговори про відновлення руху.

Оглядачі припускають, що на пом`якшення позиції Тирасполя вплинула Москва. Останніми днями українська влада та Сполучені Штати Америки переконували російське керівництво не сприяти загостренню ситуації. На початку квітня має відбутися черговий раунд переговорів із придністровської тематики.

Тим часом сторони підраховують завдані конфліктом збитки. Придністров`я оцінює їх у 30 мільйонів доларів. Укрзалізниця вважає, що втратила за 2 тижні понад 16 мільйонів гривень. В зв`язку з цим представники українського уряду заявили про можливість почaтку спорудження обхідної залізничної гілки навколо Придністров`я у 2007. Цей проект може забрати до 3 років і коштуватиме понад півмільярда доларів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG